01.07.2016
«Громадам на шляху до об’єднання не треба зважати на істерики політиканів, що піаряться на темі «геноциду села», на страху людей перед невідомим, розповідають байки про закриття шкіл та медичних закладів»
Версія для друкуВерсія для друку

акцентувалося під час регіональної платформи в Херсоні в рамках проекту ПУЛЬС

30 червня в Херсоні відбулося засідання регіональної платформи з вироблення політики в сфері місцевого самоврядування на тему: «Посилення конституційно-правового статусу місцевого самоврядування. Конституційні та законодавчі новації», організоване Херсонським регіональним відділенням АМУ в рамках проекту ПУЛЬС. Активна участь та велике представництво в роботі цього інтерактивного майданчика для налагодження контактів між народними депутатами, котрі представляють Херсонщину у вищому законодавчому органі держави, представниками місцевого самоврядування, органами виконавчої влади для обстоювання позицій та спільних інтересів територіальних громад, підтримки законопроектів, напрацьованих АМУ, засвідчує про зацікавленість у просуванні реформи місцевого самоврядування на Херсонщині, гостру потребу вивчити ситуацію, досвід успішних громад та висловити власне бачення щодо децентралізаційних змін.

 

Голова облдержадміністрації Андрій Гордєєв налаштував присутніх на предметний діалог: "Ми можемо тривалий час боротися за економічний потенціал, створювати умови для інвестицій, але поки ми не відновимо адміністративних процесів, які відбуваються між селами, зростання потенціалу країни не буде. Переконаний, що громаді області не треба зважати на істерики політиканів, що піаряться на темі «геноциду села», на страху людей перед невідомим, розповідають байки про закриття шкіл, медичних закладів. Тому ми залучили до конструктивної дискусії широкий загал голів сільських рад, представників різних гілок влади, аби ті почули один одного, звернули увагу на поточну ситуацію з об’єднанням громад на теренах області, зважили на те, що сприяє розвиткові цього процесу і що його гальмує. Одні виступають за децентралізацію, інші – проти, але в живій професійній дискусії ми прагнемо бачити й чути один одного. Завдяки цьому Херсонщина має піднятися на новий щабель процесу децентралізації. Бо ж не може й надалі одна громада працювати лише на свій апарат сільської ради без перспектив будь-якого розвитку. А тим часом дороги занедбані, вуличного освітлення немає, все доруйновується, а ми сидимо і вичікуємо, поки реформи на село прийде робити хтось замість нас".

Голова облдержадміністрації переконаний, що Перспективний план формування територій громад, який був затверджений, може змінюватися громадою за економічними розрахунками і на догоду інтересам громад, а не на вимогу політичним спекуляціям: "Багато сьогодні залежить від виваженої позиції депутатів обласної ради. Тому прошу вашого сприяння, тверезих оцінок ситуації і здорового глузду в прийнятті рішень, прагматичного підходу на благо дотримання інтересів громад Херсонщини", - закликав голова ОДА.

В свою чергу, перший заступник голови обласної ради Василь Зеленчук акцентував, що наводити лад в своїй господі та планувати подальший розвиток територій мають виключно громади: "Ми повинні швидко і якісно стати кращими в державі, бо маємо для цього всі передумови. Замість вас це не зробить ані уряд, ані президент. Держава створює умови, аби будувати подальше життя громад відкрито, прозоро, беручи на себе відповідальність. Ми будемо цьому лише сприяти і працювати над тим, щоб українське законодавство дедалі ставало лояльнішим до громад, їхнього розвитку та самодостатності. Залучаючи до роботи соціально відповідальний бізнес в районах, нарощуючи нові робочі місця, розвиваючи інфраструктуру населених пунктів".

Народний депутат Олександр Співаковський зазначив, що ефективною Верховна Рада України може бути тільки тоді, коли працюватиме над вирішенням першорядих питань, пов’язаних з реформами, які впроваджуються на місцях небайдужими та зацікавленими представниками органів місцевого самоврядування. Акцент народний депутат зробив на розв’язанні ключових проблем у галузі освіти, які мають розглядатися першочергово у зв’язку з процесами децентралізації, закликав більше дбати про людський капітал і, зокрема, зосередитися на роботі з молоддю, аби та не полишала села і область.

Народний депутат Сергій Хлань зазначив, що подібні зустрічі є гарною нагодою не втрачати «зв’язок з реальністю» та працювати над зміною в законодавчій базі, спрямованою на прискорення процесу децентралізації. Попередні два роки нардеп називає згаяним часом, який громади так і не використали повноцінно в напрямку до зміцнення свої самодостатності. Мовляв, саме на такій інертності й спекулюють противники реформи.

 

Натомість учасники зібрання щиро аплодували успіхам та рішучості єдиної в області Кочубеївської ОТГ, яка для багатьох стала взірцем та об’єктом для перейняття досвіду.

За словами модератора заходу, виконавчого директора регіонального відділення АМУ Лариси Оленковської, усі пропозиції учасників обговорення, які стосуються внесення змін до законодавчих актів, буде узагальнено, конкретизовано і надано народним депутатам. Ті, в свою чергу, запевнили, що ініціюватимуть їх розгляд на засіданнях парламенту. Під час зустрічі було обговорено зміни, які необхідно внести найближчим часом до Конституції України в частині децентралізації влади. А також відзначено необхідність комплексного розгляду питань та внесення змін до бюджетного, земельного та податкового кодексів. Гострою видалася дискусія стосовно ролі різних гілок влади, місцевих рад в процесі децентралізації та створення об’єднаних громад. Представники місцевого самоврядування надали свої пропозиції, які підсумувала консультант з бюджетних питань АМУ Вікторія Корецька.

Йшлося також про необхідність чіткого розмежування повноважень та ресурсів між органами державної влади та місцевого самоврядування, закріплення права місцевого самоврядування на частку загальнонаціональних податків і про те, що обсяг фінансових ресурсів ОМС має чітко відповідати їх повноваженням. Обговорювалося підвищення фінансової самостійності громад, збереження та розширення ресурсної бази місцевих бюджетів, перегляд методики розрахунку та порядку використання освітньої, медичної та соціальних субвенцій, покращення бюджетного планування. Акцентувалося на необхідності подальшої ще більш тісної співпраці та взаємодії в частині підтримки місцевого самоврядування.

Всі новини