17.10.2011
«Реалізація молодіжної політики: здобутки та перспективи»
Версія для друкуВерсія для друку

семінар відбувся 12-13 жовтня 2011 року в Херсоні

У заході, який проводила Асоціація міст України спільно з Херсонською міською радою, взяли участь начальники та заступники управлінь у справах сім’ї та молоді міст-обласних центрів та міст обласного значення Херсонського регіонального відділення, зокрема: Києва, Івано-Франківська, Кіровограда, Миколаєва, Одеси, Харкова, Херсона, Хмельницького, Чернівців, Каховки та Нової Каховки.

Відкрив семінар та привітав учасників заступник Херсонського міського голови С.Черевко. .

У своєму виступі начальник управління молоді та спорту Ю.Кліментенко наголосив -  залучення якомога більшої кількості молоді до участі у різноманітних фестивалях, конкурсах тощо – це наша системна робота.  Він повідомив, що в Херсоні діє Міська програма «Молодь Херсона» на 2010/14 рр. Фінансування програми 2011 р. складе 160 тис. грн. Кошторисом Програми передбачено проведення 19 міських заходів.

Так, протягом 2011-го було проведено 14 міських заходів, серед яких – фестивалі Дебют» та «Другой реп», спрямовані на розвиток та підтримку молодіжних субкультур міста, 4-й Міжнародний поетичний фестиваль, що об’єднав понад 100 представників поетичної еліти країн СНД, фестивалі графіті, спрямовані на боротьбу зі стихійним розмальовуванням стін Херсона тощо.
Одним із найбільш вдалих заходів у 2011 р. стало святкування Дня молоді України. У приуроченому до свята велопробігу взяли участь понад 100 херсонців, серед них міський голова та всі його заступники. Захід проходив на підтримку екологічного руху Херсонщини.

Пріоритетним напрямком роботи з молоддю Херсону у 2011 р. стала підтримка ініціатив молодіжних громадських організацій, на ці цілі було виділено 23 тис. грн., а також фінансове заохочення соціально активної молоді стипендіями міського голови у розмірі 2 тис. грн. Слід зазначити, що стипендіальний фонд у цьому році збільшився на третину в порівнянні з 2010 р. та склав 40 тис. грн.

Про розвиток спорту у місті Херсон: програмою на 2011 рік заплановано проведення 112 заходів, станом на початок жовтня п.р. проведено 72 заходи, в яких взяло участь 10 000 спортсменів із різних видів спорту. Всі організації міста мають свою орендовану матеріально-технічну базу: 4 стадіони, 24 футбольних поля, 204 спортивних майданчиків, 16 стрілецьких тирів тощо. В місті культивується 70 видів спорту, з яких 14 олімпійських. У 2008-11рр. спортсмени Херсона взяли участь у 73 міжнародних стартах, одержавши 22и золотих, 26 срібних і 38 бронзових нагород. У 168 –ми всеукраїнських змаганнях херсонські спортсмени посіли 57 перших, 112 других і 98 третіх місць.

С. Омельчук, заступник начальника управління з питань освіти  розповіла про роботу міського учнівського парламенту; про Клуби веселих та кмітливих. Команди КВН проводять благодійні акції і передають спортивний інвентар, необхідні речі та обладнання у дитячий садок № 22  для дітей з вадами зору та інші заклади. Разом з Південним регіональним відділенням Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу з жовтня 2010 року запроваджено факультатив для Ради Міського учнівського парламенту, де  молоді лідери мають змогу знайомитися з азами державної служби та служби в органах місцевого смаоврядування.

Учасники семінару також обмінялися досвідом роботи з молоддю та відвідали Херсонське управління з питань молодіжної політики.

Всі новини