26.10.2012
Актуальні питання житлово-комунального господарства
Версія для друкуВерсія для друку

обговорили на Секції АМУ в Миргороді

22-23 жовтня 2012 р. у  Миргороді відбулося засідання Секції з питань житлово-комунального господарства в рамках реалізації проекту  «Ініціатива захисту прав та законних інтересів місцевого самоврядування в Україні» (ДІАЛОГ), що спільно реалізують USAID та АМУ. В засіданні взяли участь 20 представників міст-членів АМУ з 8 регіонів України (міста Бориспіль, Глобине, Гребінка, Гадяч, Івано-Франківськ, Карлівка, Кривий Ріг, Лозова, Люботин, Львів, Миколаїв, Пирятин, Чернігів, Червонозаводське, Чугуїв, Харків, Хорол, Яготин).

Учасників засідання привітав Миргородський міський голова С.Соломаха. В своєму виступі він охарактеризував основні завдання органів місцевого самоврядування у сфері задоволення потреб територіальних громад в системі життєзабезпечення малих та середніх міст. Крім цього перший заступник Миргородського міського голови С.Павленко поділився досвідом та напрацюваннями у сферах водопостачання  та водовідведення, теплопостачання, а також організації роздільного збору сміття, вивезення твердих побутових відходів із приватного сектору міста.

Цікавим для учасників засідання Секції був досвід Івано-Франківська, презентований першим заступником міського голови М. Саєвичем. Він розповів про створення єдиного розрахункового центру, практику укладання договорів про дольову участь мешканців в проведенні капітального ремонту багатоквартирних житлових будинків; про запровадження розподілу послуг на утримання житлового будинку та прибудинкових територій на обов’язкові, першочергові та додаткові.

Під час проведення засідання Секції з питань житлово-комунального господарства також обговорювалися такі питання:

Щодо оподаткування суми відшкодування різниці в тарифах та теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися. Такі кошти відповідно до Податкового кодексу включаються в дохід комунальних підприємств, і підлягають оподаткування податком на прибуток. Оскільки такі субвенції надходять не в повному обсязі і несвоєчасно, а також спрямовуються виключно на погашення заборгованості комунальних підприємств за спожиті енергоносії запропоновано віднести такі суми до неоподаткованих операцій, внісши зміни до Податкового кодексу. Учасники Секції обговорили  відповідний проект нормативно-правового акту.

 Щодо запровадження рахунків із спеціальним режимом використання для суб’єктів господарювання у сфері централізованого теплопостачання, водопостачання та водовідведення на законодавчому рівні.Учасники Секціїзазначили, що запровадження таких спеціальних рахунків з метою своєчасного розрахунку за спожиті енергоносії можуть бути прийнятним за умов:

- надання повноважень національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг встановлювати алгоритм розподілу коштів з таких рахунків на відміну від сьогоднішньої ситуації, коли розподіл коштів здійснюється практично одноособово НАК «Нафтогаз України»;

- алгоритм розподілу крім розрахунків за енергоносіїв в першочерговому порядку повинен передбачати повну і своєчасну виплату заробітної плати працівникам суб’єктів господарювання у сфері теплопостачання, водопостачання та водовідведення;

- відкриття таких рахунків здійснювати лише для підприємств, для яких встановлено тарифи на рівні економічно обґрунтованих витрат з урахуванням граничного рівня рентабельності.

Учасники Секції пропонують АМУ лобіювати відповідні пропозиції в проектах нормативно-правових актів.

Окремим питання на порядку денному се4кції стояло обговорення індикаторів для оцінки ефективності роботи в сфері житлово-комунального господарства. Учасниками засідання Секції додатково запропоновано врахувати такі індикатори:

  • у сфері водопостачання: індикатор, який характеризує втрати води в системі водопостачання окремо розділити на різні складові: технологічні витрати, втрати в централізованій мережі, втрати у внутрішньо будинковій мережі;
  • в сфері благоустрою - рівень зовнішнього освітлення;
  • в сфері транспорту – рівень транспортного забезпечення;
  • у сфері фінансування – відсоток капітальних видатків до загального обсягу бюджету.

 

 

Всі новини