22.11.2012
АМУ ініціює зміни до нормативних актів Мінфіну
Версія для друкуВерсія для друку

щодо кредиторської заборгованості одержувачів бюджетних коштів

Асоціація міст України неодноразово порушувала питання стосовно внесення змін до діючого бюджетного законодавства щодо забезпечення погашення кредиторської заборгованості місцевих бюджетів за видатками, які здійснювались з державного бюджету у вигляді субвенцій капітального характеру. Внесення змін до статті 51 Бюджетного кодексу України (Закон України № 5428-VI) надало гарантії місцевим бюджетам у вирішенні цього питання.

Однак, зазначені зміни не розповсюджуються на заборгованість, що виникла за зобов’язаннями одержувачів бюджетних коштів, оскільки відповідно до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України № 309 від 2 березня 2012 р., та Порядку складання фінансової та бюджетної звітності розпорядників та одержувачів бюджетних коштів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України № 44 від 24 січня 2012 р, така заборгованість не включається до річної звітності про виконання місцевих бюджетів.

Без внесення змін до цих нормативно-правових актів, забезпечення виконання положень статті 51 Бюджетного кодексу України не вирішіть в повному обсязі проблем органів місцевого самоврядування.

Враховуючи зазначене, АМУ просить Кабінет Міністрів підтримати пропозиції органів місцевого самоврядування та ініціювати внесення  змін до наказів Мінфіну.

Зміни до деяких наказів Міністерства фінансів України щодо кредиторської заборгованості одержувачів бюджетних коштів, що пропонує АМУ

 

Всі новини