17.05.2016
АМУ надала парламентському Комітету з питань науки і освіти
Версія для друкуВерсія для друку

зауваження до законопроекту про внесення змін до закону про позашкільну освіту щодо забезпечення права інвалідів на доступ до позашкільної освіти

Законопроект «Про внесення змін до статті 26 Закону України «Про позашкільну освіту» щодо забезпечення права інвалідів на доступ до позашкільної освіти» (№2073а) пропонує додатково віднести до категорії осіб, які безплатно здобувають позашкільну освіту, дітей-інвалідів у віці з 18 до 23 років, які продовжують навчання у вищих навчальних закладах І-ІV рівнів акредитації та професійно-технічних закладах.

Згідно зі ст. 26 Закону України «Про позашкільну освіту» фінансування державних і комунальних позашкільних навчальних закладів здійснюється за рахунок коштів відповідних бюджетів. Експерти Асоціації вважають, що пропоновані законопроектом №2073а  зміни призведуть до додаткових витрат із місцевих бюджетів на забезпечення таких додаткових гарантій. Окрім того, що відповідно до статті 142 Конституції України «витрати органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, компенсуються державою».

АМУ в цілому підтримує потребу здобуття позашкільної освіти у позашкільних навчальних закладах різних типів власності дітей-інвалідів, які завершили навчатись у загальній середній школі, але пропонує додатково визначити розмір та джерела покриття витрат місцевим бюджетам із Державного бюджету на навчання таких дітей у гуртках, щоб не допустити обмежень у здобутті ними такої освіти.

Отже, законопроект «Про внесення змін до статті 26 Закону України «Про позашкільну освіту» щодо забезпечення права інвалідів на доступ до позашкільної освіти» (№ 2073а) підтримується Асоціацією міст України із врахуванням висловлених зауважень.

Відповідний лист АМУ надіслала до Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.

 

Всі новини