02.07.2016
АМУ надала зауваження до законопроектів щодо забезпечення видатків на оплату послуг та виплату соціальної допомоги із здійснення патронату над дитиною
Версія для друкуВерсія для друку

Асоціація міст України розглянула проекти законів України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» та «Про внесення змін до додатків №3 та №7 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік».

Законопроекти передбачають забезпечення видатків на оплату послуг із здійснення патронату над дитиною та виплату соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя.

Асоціація в цілому підтримує ідею посилення соціальної захищеності дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, водночас надаємо свої зауваження до законопроектів:

  • До проекту Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України»

Оскільки забезпечення видатків на оплату послуг та допомоги з державного бюджету здійснюється в рамках експерименту, АМУ вважає за доцільне внести зміни до Розділу VI Прикінцеві та перехідні положення Бюджетного Кодексу України.

Асоціація пропонує доповнити Розділ VI. Прикінцеві та перехідні положення пунктом такого змісту: «Установити, що з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2018 року запроваджується експеримент із здійснення патронату над дитиною. На період проведення експерименту передбачити окрему субвенцію на забезпечення видатків на оплату послуг із здійснення патронату над дитиною та виплату соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя. Кабінету Міністрів України щорічно визначати розмір субвенції на реалізацію експерименту із здійснення патронату над дитиною».

  • До проекту Закону України «Про внесення змін до додатків № 3 та № 7 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік»

За інформацією Мінсоцполітики у зв'язку із залишком невикористаних коштів у субвенції на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом «гроші ходять за дитиною» коштів у 2016 році на оплата послуг та допомоги за рахунок цієї субвенції повинно вистачити.

Водночас, на сьогодні відсутній нормативно-правовий акт, який регламентує розмір оплати послуг та допомоги, що не дає змогу здійснити розрахунок необхідних видатків.

Асоціація пропонує внести зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» та передбачити окрему субвенцію на забезпечення видатків на оплату послуг із здійснення патронату над дитиною та виплату соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя, перерозподіливши кошти із субвенції на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом «гроші ходять за дитиною».

Із відповідними зауваженнями до законопроектів Асоціація міст України звернулася до Міністерства фінансів України та Міністерства соціальної політики України. 

 

Всі новини