01.11.2012
АМУ не погодила законопроект щодо транскордонного співробітництва між територіальними громадами
Версія для друкуВерсія для друку

Асоціація міст України розглянула проект Закону України „Про внесення змін і доповнень до деяких законодавчих актів у зв’язку з ратифікацією Протоколу №3 до Європейської рамкової конвенції про транскордонне співробітництво між територіальними общинами або властями стосовно об’єднань єврорегіонального співробітництва (ОЄС)”, надісланий Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.

АМУ  не погоджує законопроект з огляду на наступні зауваження.

По-перше, змінами до абзацу п’ятого частини першої ст. 1 Закону України «Про транскордонне співробітництво» (визначення терміну «суб’єкти транскордонного співробітництва») всупереч положенням частини першої ст. 3 Протоколу №3 до Європейської рамкової конвенції про транскордонне співробітництво між територіальними общинами або властями стосовно об’єднань єврорегіонального співробітництва (ОЄС) до суб’єктів транскордонного співробітництва не включено комунальні підприємства та господарські товариства, підконтрольні органам місцевого самоврядування. Крім того, доцільно слова «представницькі органи територіальних громад» замінити на слова «сільські, селищні, міські ради».

По-друге, зміни до частини третьої ст. 9 Закону України «Про транскордонне співробітництво» передбачають створення юридичних осіб у порядку передбаченому законодавством про місцеве самоврядування. Однак законодавство про місцеве самоврядування не передбачає спеціальних порядків створення юридичних осіб. Вважаємо за доцільне визначити такий порядок у Законі України «Про транскордонне співробітництво».

По-третє, змінами в ст. 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» пропонується доповнити визначенням терміну «об’єднання єврорегіонального співробітництва на місцевому рівні». Дане визначення суперечить вище згадуваному Протоколу №3 та змінам до Закону України «Про транскордонне співробітництво», оскільки передбачає членство в ньому лише органів місцевого самоврядування і виключає інших суб’єктів, наприклад місцеві органи виконавчої влади, комунальні підприємств тощо. Крім того з тексту запропонованих змін не зрозуміло критерії поділу таких об’єднань на рівні, зокрема в законопроекті йдеться про місцевий рівень без деталізації його характеристик. З огляду на те, що запропоноване визначення терміну «об’єднання єврорегіонального співробітництва на місцевому рівні» в Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні» дублює таке ж визначення у змінах до Закону України «Про транскордонне співробітництво» пропонуємо його виключити із змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

 

 

Всі новини