15.06.2016
АМУ пропонує створити робочу групу з напрацювання загальнодержавної концепції організації харчування дітей у навчальних закладах
Версія для друкуВерсія для друку

Асоціація міст України, зважаючи на велику кількість законопроектів про харчування дітей у навчальних закладах (№№ 3808, 3808-1, 3829, 3829‑1, 4682),звернулася до Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти з пропозицією щодо створення при Комітеті робочої групи з напрацювання загальнодержавної концепції організації харчування дітей у навчальних закладах.

З 30 травня по 3 червня 2016 року АМУ в рамках Проекту ПУЛЬС провела Стратегічний тиждень, під час якого, зокрема, обговорювались актуальні проблеми освіти. Так йшлося про складні тендерні процедури на закупівлю продуктів харчування дітей, спроможність навчальних закладів надавати послуги з харчування дітей, небажання батьків здійснювати співфінансування цих послуг тощо. До обговорення  проблем були залучені експерти з Естонії, Фінляндії, Польщі та Норвегії, які вважають, що повноваження з організації харчування дітей не мають знаходитись у площині обов’язків керівників навчальних закладів, а їх повинні виконувати комунальні установи з організації харчування дітей на запит батьків, тобто замовників таких послуг. Отже, коли йдеться про якість освіти, у період її реформування та наближення до європейських стандартів, керівник навчального закладу має відповідати за надання якісних освітніх послуг дітям, а не здійснювати контроль за харчуванням дітей, що є складовою сфери соціальних послуг, а не освітніх.

Експерти АМУ вважають, що питання організації харчування дітей має належати до компетенції органів місцевого самоврядування, які повинні вивчати позицію та запити батьків щодо організації харчування дітей, а не до загальнодержавної політики, що зобов’язує батьків частково вносити плату за харчування своїх дітей.

Асоціація просить Комітет відкласти розгляд законопроектів, що визначають особливості харчування дітей у навчальних закладах, до того часу, поки буде напрацьовано загальнодержавну концепцію організації харчування дітей.

Лист АМУ до парламентського Комітету надіслано 14 червня 2016 року.

Всі новини