04.07.2016
АМУ висловила зауваження до проекту розпорядження Кабінету Міністрів
Версія для друкуВерсія для друку

про віднесення до відповідних категорій посад в органах місцевого самоврядування посад державного реєстратора та адміністратора

Асоціація міст України розглянула проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до розпоряджень Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2004 р. № 673 і від 24 квітня 2013 р. № 265», який надійшов від  Національного агентства України з питань  державної служби у червні.

Проектом розпорядження передбачається віднесення до відповідних категорій посад в органах місцевого самоврядування посад державного реєстратора та адміністратора.

Експерти АМУ висловили такі зауваження до вищеназваного проекту розпорядження.

1. Відповідно до пункту 14 частини першої статті 1, частин першої, другої статті 6, пункту 1 частини першої статті 10 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», пункту 3 частини першої статті 6 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»:

державні реєстратори перебувають у трудових відносинах не з сільською, селищною, міською радою, а з їх виконавчими органами;

термін «державний реєстратор» є скороченням від повних назв посад «державний реєстратор юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», «державний реєстратор прав на нерухоме майно».

Тому у даному випадку потрібно вживати термін «державний реєстратор юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань виконавчого органу міської (міста обласного значення) ради» і відповідно інші терміни.

2. Відповідно до частини другої статті 12 Закону України «Про адміністративні послуги» адміністратори перебувають у трудових відносинах не з сільською, селищною, міською радою, а з їх виконавчими органами.

Тому у даному випадку потрібно вживати термін «адміністратор виконавчого органу міської (міста обласного значення) ради» і відповідно інші терміни.

3. Проектом розпорядження пропонується зберегти віднесення посади адміністратора міської, селищної ради (її виконавчих органів) населених пунктів, які є адміністративними центрами районів, до п’ятої категорії посад в органах місцевого самоврядування. Вважаємо це неправильним.

У містах обласного значення адміністратори прирівняні за категоріями посад до керівників управлінь, відділів та інших    виконавчих    органів    міських  рад та їх заступників,    керівників   відділів   (підвідділів)   у   складі самостійних  управлінь,  відділів виконавчих органів міських рад.

У випадку міст районного значення і селищ, які є адміністративними центрами районів, таке віднесення за категоріями посад з незрозумілих причин зроблено до рівня посад  заступників  міських  (міст районного значення), сільських, селищних голів з питань діяльності виконавчих   органів  ради,  секретарів  міських  (міст  районного значення),  селищних,  сільських рад. Вони перебувають у категорії, яка є вищою за їх безпосередніх керівників та керуючого справами виконавчого комітету. Це явно не відповідає статусу таких посад.

Пропонуємо всіх адміністраторів виконавчих органів міських  (міст  районного значення),  селищних,  сільських рад віднести до шостої категорії посад в органах місцевого самоврядування.

4. У проекті розпорядження не враховано, що відповідно до пункту 14 частини першої статті 1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», частини першої, другої статті 6 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», частини другої статті 12 Закону України «Про адміністративні послуги» повноваження з державної реєстрації, створення центрів надання адміністративних послуг можуть набувати також виконавчі органи сільських, селищних рад.

Окрім того, АМУ пропонує врахувати у проекті розпорядження посади державного реєстратора та адміністратора також і для виконавчих органів сільських, селищних рад.

Відповідний лист Асоціації надіслано до Нацдержслужби.

Центр аналізу та розробки законодавства АМУ

Всі новини