16.06.2016
АМУ взяла участь у парламентських слуханнях «Стратегія реінтеграції в Україну тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь: проблемні питання, шляхи, методи та способи»
Версія для друкуВерсія для друку

15 червня у Верховній Раді України за участю народних депутатів України, представників Кабінету Міністрів України, Адміністрації Президента України, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, науковців, експертів відбулись парламентські слухання на тему: «Стратегія реінтеграції в Україну тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь: проблемні питання, шляхи, методи та способи». Асоціацію міст України представляла експерт Центру аналізу та розробки законодавства В.Кобялко.

Учасники слухань відзначили, що станом на сьогодні не виконується (частково або повністю) низка прийнятих законів України та інших нормативно-правових актів, що регулюють забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб. Деякі з них взагалі порушують права внутрішньо переміщених осіб, зокрема, постанова Уряду «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» від 08.06.2016 №365.

У слухань відзначалось, що органам виконавчої влади України для ефективної роботи не вистачає законодавчих інструментів, які сприяли б їх більш конструктивній і ефективній роботі, підвищували відповідальність і встановлювали чітку підзвітність стосовно дій та вжитих ними заходів щодо деокупації та реінтеграції в Україну тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.

Попри реалізацію значної кількості окремих заходів всіма гілками державної влади, спрямованих на захист інтересів України та її громадян, констатували учасники слухань, державній політиці у цій сфері бракує комплексності та системності. І не в останню чергу, внаслідок відсутності чітко визначеної стратегії деокупації і реінтеграції в Україну АР Крим, яка б об’єднала єдиним і дієвим задумом розрізнені плани, заходи, проекти, програми.

Всебічно обговоривши та проаналізувавши проблемні питання, які склались у зв’язку з тимчасовою окупацією Криму та міста Севастополя, розглянувши пропозиції і висновки щодо можливих шляхів, методів і способів деокупації Кримського півострова та його реінтеграції в Україну, усвідомлюючи необхідність єдності зусиль публічної влади та громадянського суспільства разом із міжнародною спільнотою для відновлення територіальної цілісності України, учасники парламентських слухань розробили рекомендації, які будуть внесені на затвердження Верховної Ради України після остаточного доопрацювання.

 

Всі новини