15.06.2016
АМУ звернулася до Міністра освіти і науки щодо проблемних питань оптимізації мережі закладів дошкільної освіти
Версія для друкуВерсія для друку

Асоціація висловлює підтримку у реформуванні системи освіти, зокрема створенні умов для надання якісних освітніх послуг дітям.

Зважаючи на важливу роль дошкільної освіти, що є фундаментом для здобуття дітьми загальної середньої освіти, просимо вирішити питання, пов’язані з оптимізацією мережі дошкільних навчальних закладів.

З метою створення умов для здобуття дітьми дошкільної освіти, збільшенням чисельності охоплених нею вихованців органи місцевого самоврядування мають право реорганізовувати навчальний заклад, що належить до комунальної форми власності, - ч. 6 ст. 16 Закону України «Про дошкільну освіту». Але, частиною 4 цієї статті процедура реорганізації дошкільного навчального закладу (ясел-садка) компенсуючого типу, що теж знаходяться у комунальні власності, ускладнюється необхідністю погодження із Міністерством освіти і науки України такої реорганізації.

Така норма суперечить пункту 30 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Органи місцевого самоврядування, маючи на меті створення умов для охоплення більшої кількості дітей дошкільної освітою, наближення надання послуг до місця проживання дітей, оптимізації мережі дошкільних навчальних закладів, пропонують спростити процедури реорганізації ДНЗ компенсуючого типу в інший тип навчального закладу, наприклад, у ДНЗ комбінованого типу зі спеціальними групами для дітей з особливими потребами.

АМУ звернулася до Міністра освіти і науки Л.Гриневич з проханням розглянути питання щодо спрощення процедури реорганізації комунальних дошкільних навчальних закладів (ясел-садка) компенсуючого типу шляхом виключення погодження такої реорганізації із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері освіти шляхом внесеннязмін до Закону України «Про дошкільну освіту».

Відповідний лист АМУ надіслано до МОН 14 червня 2016 року.

Всі новини