13.06.2016
Аналіз бюджетів об’єднаних територіальних громад показує переваги децентралізації
Версія для друкуВерсія для друку

зазначалось на прес-конференції в Івано-Франківську

В Івано-Франківську відбулася прес-конференція на тему «Бюджетна децентралізація на прикладі об’єднаних громад Прикарпаття».

Учасниками заходу стали: експерт з реформування місцевого самоврядування Руслан Панасюк та регіональний консультант з бюджетних питань Юрій Стефанчук (проект «ПУЛЬС», який впроваджує Асоціація міст України за підтримки USAID), а також директор Інституту гуманітарної підготовки та державного управління ІФНТУНГ Дмитро Дзвінчук і заступник директора департаменту фінансів облдержадміністрації Ганна Качур.

За словами Руслана Панасюка, аналіз бюджетів об’єднаних  територіальних громад за перший квартал 2016 року показує усі переваги бюджетної децентралізації. «Нині в об’єднаних громадах вчаться заробляти гроші, не очікуючи, як було ще донедавна, на те, що район чи область щось дасть. – звернув увагу Руслан Панасюк. – В громадах докладають максимум зусиль, щоб раціонально та ефективно використовувати кожну гривню бюджету. І обіцяна державна субвенція, яка вже нині прийшла на рахунки об’єднаних територіальних громад, буде запорукою подальшого їхнього інфраструктурного розвитку».

Своєю чергою Юрій Стефанчук зазначив, що доходи бюджетів об’єднаних громад в Івано-Франківській області зросли в 4-8 разів по відношенню до суми доходів бюджетів рад, які увійшли до складу ОТГ, за відповідний період 2015 року. «За І квартал 2016 року  у всіх об’єднаних територіальних громадах є перевиконання затверджених планових показників, що становить у Верхнянській ОТГ 184,4 %, Печеніжинській – 115,4 % та Старобогородчанській –161,3 %. – поінформував Юрій Стефанчук. – Також покращилась структура видатків, тільки 63% у загальному обсязі бюджетів займає заробітна плата. А  це найкращий показник місцевих бюджетів області, що дає можливість спрямувати майже 25% коштів на соціально-економічний розвиток громади».

Всі новини