17.02.2015
Асоціація міст України направила пропозиції до Мінсоцполітики
Версія для друкуВерсія для друку

за результатами зібраних зауважень на засіданні Секції АМУ з питань соціального захисту 

29-30 січня 2015 року у Тернополі в рамках проекту ДІАЛОГ відбулося засідання Секції з питань соціального захисту за участі керівників структурних підрозділів місцевих рад з питань праці та соціального захисту населення.

Експерти АМУ опрацювали висловлені під час роботи Секції зауваження та направили узагальнені пропозиції до Міністерства соціальної політики України.  

В цілому фахівці підтримують розробку проекту Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій на оплату вартості житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого або рідкого пічного побутового палива, однак висловили пропозиції і зауваження до проекту щодо:

  • визначення категорій осіб, яким буде надаватись субсидія. Запропоновано внести уточнення щодо права отримання субсидії особам, які проживають на основі договорів найму житлових приміщень. Висловлено застереження, що власники приміщень, які здають їх в оренду, не зацікавлені у реєстрації договорів та декларування доходів, отриманих від здачі житла в оренду. Усунути колізію у нормативно-правових актах щодо термінів видачі довідок про склад сім’ї та реально проживаючих у житловому приміщенні.
  • порядку і переліку документів, які необхідно подати для її призначення. Запропоновано передбачити прийняття остаточного рішення про надання субсидій у 10-денний термін після дня отримання інспектором усіх необхідних документів від заявника; запровадити відповідальність заявника за неподання інформації про зміну доходів протягом періоду, на який надано субсидію.
  • порядку взаємодії органів, підприємств, організацій з приводу обміну інформації про склад сім’ї, зареєстрованих осіб та наданих житлово-комунальних послуг. Є необхідність у  нормативному врегулюванні порядку видачі довідки про склад сім’ї органом, який володіє достовірною інформацією щодо зареєстрованих, а саме - Державною міграційною службою.

Також у листі до Мінсоцполітики Асоціація висловила підтримку проектам нормативно-правових актів, розроблених Міністерством, які впливають на повноваження органів місцевого самоврядування  у сфері соціального захисту:  

  • проект Закону України "Про внесення зміни до статті 2 Закону України "Про здійснення державних закупівель" (щодо спрощення закупівлі сировини, матеріалів, напівфабрикатів та комплектуючих до технічних та інших засобів реабілітації для інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення). Ухвалення  законопроекту значно спростить процеси, пов’язані із виготовленням реабілітаційних засобів.
  • проект постанови Кабінету Міністрів України "Деякі питання реалізації права на працю та соціальний захист від безробіття внутрішньо переміщених осіб", яка передбачає особливий порядок присвоєння статусу особам, які були переміщені у зв’язку із кризовими ситуаціями на сході України.
  • проект наказу "Про Типове положення про відділення денного догляду для осіб похилого віку та інвалідів", прийняття якого сприятиме наданню соціальних послуг у територіальних громадах та надасть право органам місцевого самоврядування самостійно вирішувати відповідні організаційні  питання.
  • проект наказу "Про затвердження Методики оцінки конкурсних пропозицій учасників конкурсу із залучення бюджетних коштів для надання соціальних послуг", який визначає основні вимоги щодо змісту і форм оголошень, інформації про соціальні послуги, способи їх розміщення, алгоритм обміну інформацією щодо соціальних послуг між структурними підрозділами, установами сфери соціального захисту.

Представляючи інтереси органів місцевого самоврядування, які є важливим учасником процесу організації та надання соціальних послуг,  Асоціація міст України висловила сподівання, що вказані пропозиції та зауваження будуть враховані при розробці проектів нормативно-правових актів.

Центр розробки та аналізу законодавства

Асоціації міст України

 

Всі новини