19.04.2012
Асоціація міст України пропонує удосконалити тендерні закупівлі
Версія для друкуВерсія для друку

відповідні Звернення направлено до Міністерства культури та Мінекономіки

Під час засідання Секції АМУ з питань культури та мистецтв, яке відбулося у м. Хмельницькому, обговорювались проблемні аспекти правового регулювання сфери культури, зокрема,  у сфері тендерних закупівель та визначення  предмета закупівлі.

Відповідно до пункту 2.10 наказу Міністерства економіки України від 26.04.2011  №379: «Визначення  предмета  закупівлі   товарів   і   послуг, необхідних  для проведення культурно-мистецьких заходів та заходів з розвитку туризму,  здійснюється  за  обсягом,  номенклатурою  та місцем  поставки  товарів  або  надання  послуг окремо для кожного культурно-мистецького заходу та заходу з  розвитку  туризму,  якщо такий захід включено до плану роботи Міністерства культури України на відповідний період».

Учасники засідання зазначали, що управління культури органів місцевого самоврядування здійснюють організацію різноманітних культурно-масових заходів, фінансування яких покладається на місцеві бюджети.

Прив’язаність заходів місцевого рівня до плану роботи центрального органу виконавчої влади суперечить частині першій статті 140 Конституції України, відповідно до якої територіальні громади, їхні органи місцевого самоврядування уповноважені вирішувати питання місцевого значення самостійно. Крім того, така прив’язаність створює відділам/управлінням культури міських рад складнощі в закупівлі послуг для організації заходів місцевого значення. Ці заходи є різноманітними за форматом та фінансовою складовою:  фестивалі, конкурси, концерти, виставки, пленери, свята просто неба, олімпіади учнів музичних шкіл, музичні та літературні марафони тощо.

Присутні начальники управлінь/відділів культури висловили пропозицію передбачити визначення культурно-масових заходів місцевого рівня єдиним предметом закупівлі, якщо вони включені до місцевих цільових програм, затверджених відповідними місцевими радами.

Експерти Асоціації підготували і направили листи Міністерству культури та Міністерству економічного розвитку та торгівлі з пропозицією внести доповнення до пункту 2.10 наказу 26.04.2011  №379, а саме: після слів  «…Міністерства культури України…» доповнити положення словами «…або до місцевих цільових програм, затверджених відповідними місцевими радами».

АМУ сподівається, що зазначені пропозиції фахівців-практиків місцевого рівня будуть враховані при підготовці змін до вищевказаного наказу.

Аналітичний центр Асоціації міст України

Всі новини