16.02.2016
Асоціація міст України та Мінрегіон підписали Меморандум про співпрацю заради прискорення процесу децентралізації влади в Україні
Версія для друкуВерсія для друку

 

16 лютого Асоціація міст України в рамках проектів МТД «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування (ПУЛЬС)», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку відповідно, та «Прозорий, підзвітний, ефективний бюджетний процес на місцевому рівні в Україні», що фінансується Європейським Союзом, та Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України підписали Меморандум про узгодження мети діяльності щодо впровадження реформи місцевого самоврядування.

У церемонії підписання взяли участь представники Асоціації міст України, Мінрегіону, міжнародних проектів технічної допомоги. Документ, що діятиме до 31 грудня 2016 року, підписали Виконавчий директор АМУ М.Пітцик та Віце-прем’єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Г.Зубко

 

Сторони підписали Меморандум, виходячи з необхідності поєднання зусиль для формування спроможного місцевого самоврядування та дбаючи про досягнення міжнародних стандартів у процесі надання послуг населенню.

Мета співпраці, йдеться в документі, - прискорення процесу децентралізації влади в Україні та створення сприятливого середовища для проведення реформ системи місцевого самоврядування.

АМУ та Мінрегіон задекларували намір співпрацювати за такими напрямами:

  • формування правового поля реформи місцевого самоврядування (напрацювання та забезпечення прийняття нормативно-правових актів для впровадження децентралізаційної реформи, підвищення фахового рівня посадових осіб органів місцевого самоврядування та інше)
  • поглиблення фіскальної децентралізації (розробка системи соціальних стандартів та бюджетних нормативів для фінансування делегованих повноважень та інше)
  • планування та розгортання галузевих реформ (розробка концепцій розвитку галузей у відповідності з Концепцією реформування місцевого самоврядування та проведення національного галузевого діалогу та інше)
  • формування спроможних територіальних громад 

Для досягнення цих цілей сторони надаватимуть підтримку діяльності Офісів реформ шляхом долучення до роботи в кожному офісі трьох галузевих консультантів: з питань бюджету, загальних юридичних питань, просування успіхів децентралізаційної реформи, організації навчань, професійного розвитку, нетворкінгу для галузевих консультантів.

 

Асоціація, відповідно до взятих на себе зобов'язань, проводитиме навчання і засідання за участі посадових осіб органів місцевого самоврядування і галузевих експертів у створених платформах для секторального діалогу задля напрацювання законодавства з метою впровадження політики розвитку місцевого самоврядування та реалізації галузевої децентралізації. Також АМУ надаватиме фінансову, організаційну і методичну допомогу діяльності консультантів офісів реформ.

Мінрегіон створить платформи для галузевого діалогу і напрацювання проектів нормативно-правових за участі представників галузевих міністерств та здійснюватиме методичну підтримку долучених до роботи в офісах реформ консультантів, забезпечить їх співпрацю з обласними державними адміністраціями.

Сторони очікують, що поглиблення співпраці матиме результатом формування належного правового поля для розвитку місцевого самоврядування і дотичних галузей, а також створення правової та інституційної основи для надання якісних публічних послуг населенню.

Щоб читати текст Меморандуму - натисніть на картинку

На завершення церемонії підписання Виконавчий директор АМУ М.Пітцик подякував Віце-прем'єр-міністру Г.Зубку за співпрацю у реалізації децентралізаційних реформ, а також висловив вдячність міжнародним партнерам за підтримку, зокрема, Агенції США з міжнародного розвитку (USAID) та Європейському союзу.

Г.Зубко зазначив, що Асоціація міст України є надійним партнером, "локомотивом" децентралізаційних перетворень, реалізованих в Україні. "І цей Меморандум прокладає шлях до подальшого партнерства. За допомогою наших партнерів ми оновимо мережу офісів підтримки реформ, які надають консультаційну допомогу місцевим громадам у організації їх діяльності у всіх напрямках", - повідомив він. Також Віце-прем'єр-міністр сказав, що важливим чинником досягнення успіхів у реформуванні та децентралізації є підтримка міжнародних організацій. Зокрема, він підкреслив важливість допомоги АМР США у створенні мережі регіональних Офісів реформ.

 

 

Всі новини