01.02.2016
Асоціація міст України закликає не допустити запровадження імперативних мандатів для депутатів місцевих рад
Версія для друкуВерсія для друку

До розгляду у другому читанні готується законопроект, який пропонує  дозволити політичним партіям відкликати місцевих депутатів

Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» № 3693 схвалений Верховною Радою у першому читанні 23 грудня 2015 року. В порядку підготовки до другого читання 3 лютого 2016 року його буде розглянуто на засіданні парламентського Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.

Проект пропонує дозволити політичним партіям відкликати депутатів місцевих рад, обраних за виборчими списками цих політичних партій, без врахування думки виборців. Таким чином нівелюється результат волевиявлення на місцевих виборах - відкликати депутатів місцевих рад передбачається у порядку, відмінному від процедури їх обрання.

Фактично, з прийняттям цього закону в Україні буде запроваджений  імперативний мандат депутата місцевої ради. Це означає, що місцеві депутати будуть поставлені у жорстку залежність від керівництва політичних партій та їхніх місцевих організацій, а не від виборців. Зокрема, припинення повноважень депутата передбачається у випадку «неправильного голосування», тобто всупереч рішенню фракції. Відтак, роль народних обранців зводиться до виконання партійних вказівок та інструкцій.

Експерти Асоціації наголошують, що імперативний мандат прямо суперечить положенням Європейської хартії місцевого самоврядування, ратифікованої Верховною Радою 15 липня 1997 року. Так в Європейській хартії однозначно зазначено: «мандат місцевих обраних представників передбачає вільне здійснення ними своїх функцій».

Асоціація міст України звертається до народних депутатів і закликає не допустити запровадження імперативних мандатів для депутатів місцевих рад.

.

Прес-служба АМУ

 

Всі новини