03.03.2011
АСОЦІАЦІЯ СТУРБОВАНА ВНЕСЕННЯМ ДО УРЯДУ ПРОЕКТУ ПОСТАНОВИ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ «ПРО ТИПОВІ ШТАТИ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ»
Версія для друкуВерсія для друку

яка передбачає скорочення апаратів сільських, селищних, міських рад, їх виконавчих комітетів та виконавчих органів на 30 – 50 відсотків.

Запропонований проект постанови суперечить положенням ч.5 ст.10, п.5 ч.1 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», згідно з якими Кабінетом Міністрів України встановлюється загальна чисельність працівників органів місцевого самоврядування, а затвердження структури виконавчих органів ради, загальної чисельності апарату ради та її виконавчих органів належить до виключної компетенції ради. Бюджетний кодекс України для розподілу обсягу міжбюджетних трансфертів також передбачає визначення нормативу кількості працівників органів місцевого самоврядування в розрахунку до кількості населення. Не відповідає вона і вимогам міжнародних норм, зокрема, Європейської хартії місцевого самоврядування, ратифікованої Верховною Радою України, в ч. 1 ст. 6 якої чітко визначено, що органи місцевого самоврядування мають можливість визначати свої власні адміністративні структури з урахуванням місцевих потреб та необхідності забезпечення ефективного управління.
Також варто зазначити, що більшість працівників органів місцевого самоврядування виконують функції, пов’язані з реалізацією делегованих державою повноважень. Передбачене проектом постанови скорочення зумовить значне погіршення рівня якості надаваних громадянам життєвонеобхідних послуг, особливо, у сферах соціального захисту, охорони здоров’я, освіти. Органи місцевого самоврядування змушені будуть ліквідувати відділи та управління, які, на сьогоднішній день, опікуються зазначеними питаннями.

Асоціація міст Україн звернулася до Прем’єр-міністра України з проханням підтримати позицію місцевого самоврядування та відхилити проект постанови Кабінету Міністрів України «Про типові штати органів місцевого самоврядування» з метою уникнення можливих негативних соціальних проявів та забезпечення ефективного управління на місцевому рівні.

Таблиця.

Проект постанови з додатками.

Всі новини