15.11.2012
Cтворено умови для конкуренції на ринку надання соціальних послуг
Версія для друкуВерсія для друку

14 листопада Кабінет Міністрів на своєму засіданні прийняв розроблену Мінсоцполітики постанову, якою затвердив Критерії діяльності суб’єктів, що надають соціальні послуги.

За даними Мінсоцполітики, в Україні за участю держави, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування створено мережу закладів та установ, що надають соціальні послуги, яка налічує понад 3 тис. закладів, установ соціального обслуговування, якими обслуговується понад 3 мільйони громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах. Крім того, соціальні послуги надаються громадськими, благодійними, релігійними організаціями, для активно залучення яких необхідно створити  правове поле.

Основною метою ухваленої постанови є покращення якості соціальних послуг шляхом встановлення вимог до діяльності суб’єктів, що надають соціальні послуги, та формування реєстру цих суб’єктів. Зокрема, до критеріїв віднесено:

  • наявність статутних документів, цивільно-правових договорів (для фізичних осіб – підприємців;
  • дотримання державних стандартів соціальних послуг;
  • фаховий рівень працівників суб’єкта, зокрема соціальних працівників, інших фахівців, які надають соціальні послуги, що засвідчується дипломом про освіту або сертифікатом державного зразка, посвідченням про присвоєння (підтвердження) відповідної кваліфікаційної категорії;
  • відсутність заборгованості з податків і зборів (обов'язкових платежів) до бюджетів та державних цільових фондів;
  • наявність матеріально-технічної бази, необхідної для надання  суб’єктом соціальних послуг;
  • можливість забезпечення харчуванням отримувачів соціальних послуг;
  • наявність автотранспорту з метою надання екстреної допомоги та послуг поза межами закладів/установ;
  • інші спеціальні вимоги.

Суб’єкти, діяльність яких відповідає встановленим Критеріям,  вносяться до Реєстру суб’єктів, що надають соціальні послуги, веденням якого опікуватиметься Мінсоцполітики. 

Затверджені Критерії сприятимуть появі конкурентності на ринку соціальних послуг, а також сприятимуть активному залученню до цієї сфери громадських та благодійних організацій.                          

Аналітичний центр

Асоціації міст України

 

Всі новини