21.06.2016
День Діалогу з органами державної влади
Версія для друкуВерсія для друку

пройшов в рамках ХІІ Українського муніципального форуму

Звернення, прийняте учасниками Форуму 

21 червня в рамках ХІІ Українського муніципального форуму пройшов День Діалогу з органами державної влади. Під час відкриття Форуму було оголошено про старт «Децентралізаційного марафону». Це всеукраїнська акція, яку ініціювала Асоціація міст України, під час якої до кінця року буде проведено близько 1000 виїзних заходів з метою активізації та стимулювання процесу об’єднання і  формування спроможних громад.

Символічні підписи під емблемою «Децентралізаційного марафону» поставили Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Г.Зубко, Перший заступник Глави Адміністрації Президента України В.Ковальчук та Голова Асоціації міст України В.Кличко.

Робота Дня Діалогу проходила у форматі трьох сесій: «Місцеві фінанси», «Соціальні послуги» та «Галузеві реформи», на яких учасники Форуму обговорили з представниками органів центральної державної влади здобутки і наступні кроки у фіскальній та галузевій децентралізації.

Завершився перший день Форуму обговоренням тексту звернення Асоціації міст України до Президента, Верховної Ради та  Кабінету Міністрів. У зверненні міські, селищні та сільські голови просять якнайшвидше вирішити, зокрема, такі питання:

  • прискорити внесення змін до Конституції України щодо децентралізації (реєстр. № 2217а від 01.07.2015);
  • в найкоротші терміни забезпечити прийняття у другому читанні та в цілому законопроекту «Про службу в органах місцевого самоврядування» (реєстр. № 2489 від 30.03.2015) з урахуванням пропозицій, наданих всеукраїнськими асоціаціями органів місцевого самоврядування, зокрема в частині надання місцевим радам повноважень самостійно в межах коштів місцевих бюджетів встановлювати схеми посадових окладів посадових осіб місцевого самоврядування для збільшення привабливості служби та забезпечення зв’язку між оплатою праці і соціально-економічним розвитком відповідних територіальних громад;
  • переглянути показники Держбюджету на 2016 рік в частині збільшення обсягів освітньої та медичної субвенцій для місцевих бюджетів, враховуючи підвищення заробітної плати, зростання рівня інфляції, вартості комунальних послуг та енергоносіїв, необхідність проведення індексації працівникам бюджетної сфери, додаткові потреби для обслуговування громадян, переміщених з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції. В Держбюджеті на 2017 рік передбачити 100% забезпеченість місцевих бюджетів коштами освітньої та медичної субвенцій;
  • у 2016 році спрямувати до міських бюджетів 1,5 млрд. гривень коштів  стабілізаційної дотації для фінансування закладів професійно-технічної освіти. У 2017 році передбачити фінансування закладів професійно-технічної освіти із обласних бюджетів, а у разі звернення міських рад міст обласного значення з відповідних міських бюджетів за умови передачі у комунальну власність відповідної територіальної громади таких закладів та спрямування освітньої субвенції на здобуття загальної середньої освіти у таких закладах.
  • у 2016 році виділити субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на компенсацію за пільгове перевезення окремих категорій громадян, послуг зв'язку, інших пільг у розмірі не менше 1,9 млрд.гривень. Прийняти нормативно-правові акти щодо переходу з 2017 року на надання державою адресної грошової допомоги в цій сфері. У Державному бюджеті на 2017 рік передбачити субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості по судових рішеннях щодо невиконання зобов’язань на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян, послуги зв'язку, інші пільги, гарантованих державою;
  • передбачити протягом 2016-2017 років здійснення повної компенсації державою різниці в тарифах за надані підприємствами житлово-комунального господарства послуги та ін.

Після доопрацювання звернення, врахувавши почуті під час Дня Діалогу пропозиції, Асоціація передасть його керівництву держави для врахування зазначених позицій при вирішенні актуальних проблемних питань територіальних громад.

 

Всі новини