23.06.2016
День стратегій
Версія для друкуВерсія для друку

проходить сьогодні в рамках ХІІ Українського муніципального форуму

Презентації стратегій розвитку

День стратегій проводиться АМУ в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС).

«Проекти стратегій – це наше бачення розвитку галузей національного законодавства на наступні кілька років. Ми розробили ці проекти, щоб у муніципалітетів були спільні цілі в питаннях освіти, соціальних послуг, охороні здоров’я тощо. Крім того, такі рамки покликані не дозволити владі щоразу після виборів змінювати вектор розвитку», - сказав Виконавчий директор АМУ М.Пітцик, відкриваючи засідання.

Він озвучив порядок денний Дня стратегій. Так, учасникам буде презентовано результати соціологічного дослідження з впровадження реформи місцевого самоврядування. Далі паралельно працюватиме три стратегічні групи: «Ресурси», «Соціальні послуги», «Сервісні послуги». Учасникам Форуму буде представлено проекти дев’яти секторальних стратегій розвитку, що були напрацьовані під час Стратегічного тижня проекту ПУЛЬС.

Далі Виконавчий директор Асоціації передав слово представнику Центру соціальних експертиз Г.Чепурко для представлення результатів опитування щодо ставлення населення України до реформи з децентралізації.

Г.Чепурко: «Переважна більшість опитаних респондентів підтримують впровадження реформи з децентралізації. Найнижчий рівень підтримки даної реформи у віковій групі від 55 років та серед жителів сіл та селищ, але і серед цих груп більшість респондентів повністю або частково підтримує реформу.

Також більшість опитаних респондентів підтримують ідею об’єднання територіальних громад, хоча серед мешканців сіл та селищ відсоток прихильників та противників такого об’єднання практично однаковий. Основною причиною відмови від об’єднання територіальних громад є острах, що села, які втратять власні сільради, швидко деградуватимуть.

Паралельно проводилося опитування службовців органів місцевого самоврядування:

  • Переважна більшість посадових осіб ОМС підтримують децентралізацію (76,5%).
  • У якості базових цілей реформи з децентралізації посадові особи орієнтуються:

- на розширення повноважень органів місцевого самоврядування (49,3%) та створення спроможних громад (44%).

- скорочення витрат на управління (28,8%) та укрупнення громад (28,7%).              

– зв'язок децентралізації із євроінтеграцією (15,5%)  та економічним розвитком регіонів (15%).

  • До головних проблем, що існують на шляху децентралізації посадові особи насамперед відносять відсутність підтримки цього процесу з боку населення (40,5%), брак коштів (30.5%), відсутність згоди між координаторами реформ (24%), незацікавленість центральних органів влади передавати повноваження (23,8%) та відсутність необхідної координації (22,5%)", - повідомила Г.Чепурко.

Переглянути презентацію "Дослідження ставлення населення України до реформи з децентралізації"

Переглянути презентацію "Оцінка посадовими особами органів місцевого самоврядування наявного середовища для впровадження децентралізаційної реформи в Україні"


Засідання стратегічної групи «Ресурси»

Модерував роботу Тернопільський міський голова С. Надал. Експерти Центру аналізу та розробки законодавства АМУ презентували проекти стратегій секторів:

Засідання стратегічної групи «Соціальні послуги»

Модерував роботу Южненський міський голова В.Новацький. Експерти Центру аналізу та розробки законодавства АМУ презентували проекти стратегій секторів:

Засідання стратегічної групи «Сервісні послуги»

Модерував роботу  Славутський міський голова В.Сидор. Експерти Центру аналізу та розробки законодавства АМУ презентували проекти стратегій секторів:

Під час заключного пленарного засідання модератори представили результати роботи стратегічних груп.

Наприкінці роботи Дня Стратегій учасники Форуму прийняли Звернення до Верховної Ради України щодо проекту Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

Підбив підсумки роботи Дня стратегій Виконавчий директор АМУ М.Пітцик: «Головним результатом сьогоднішнього дня є початок вироблення стратегічної платформи, яку б ми могли відстоювати в ході діалогу з галузевими міністерствами. До кінця цього року такі спільні позиції будуть узгоджені з органами місцевого самоврядування та взяті за основу майбутньої роботи».

Він додав, що важливо запроваджувати практику відстоювати свої права через суди. «У Польщі органи місцевого самоврядування виграють суди на користь громад, коли державна влада навантажує повноваженнями муніципалітети, які не підкріплені ресурсами. А також потрібно створювати інформаційні бази даних по кожній сфері. Особливо це актуально для фінансової сфери, освіти, охорони здоров’я ... Лише детальний облік допоможе навести лад у галузях».

Виконавчий директор АМУ М.Пітцик оголосив про завершення роботи ХІІ Українського муніципального форуму та подякував всім гостям і учасникам за плідну роботу. 

Всі новини