07.07.2016
Децентралізаційний марафон презентовано на Буковині
Версія для друкуВерсія для друку

широкомасштабна акція Асоціації міст України та проекту ПУЛЬС охопить всі регіони України

6 липня  в Чернівецькому РВ Асоціації міст України відбулась прес-конференція, присвячена старту "Децентралізаційного марафону" у Чернівецькій області. 

Участь у заході взяли участь виконавчий директор Чернівецького регіонального відділення АМУ Павло Горюк, начальник відділу з питань містобудівного кадастру та регіонального розвитку управління регіонального розвитку Чернівецької ОДА Христина Марчук, регіональні консультанти з правових, фінансових питань та комунікацій – Ольга Чепель, Євген Прокопець та Тарас Халавка, голова Глибоцької об’єднаної громади Григорій Ванзуряк, представники медіа спільноти.

«Децентралізаційний марафон» –  це широкомасштабна акція, яка охопить всі регіони України. Упродовж півроку у громадах відбудеться приблизно 1000 виїзних заходів, організованих регіональними відділеннями Асоціації, зокрема, й Чернівецьким. Мета марафону – активізація та стимулювання процесу об’єднання і формування спроможних громад.

 

«Регіональні консультанти виїжджатимуть у населені пункти, які планують об’єднатися. Вони інформуватимуть людей про переваги децентралізації, нададуть правові та економічні консультації і допоможуть підготувати необхідні проекти рішень. Загалом по області буде здійснено  50 виїздів, а по Україні близько тисячі», – поінформував Павло Горюк. Він також наголосив, що важливим аргументом на користь формування спроможних громад стане участь у марафоні керівників об’єднаних територіальних громад нашої області.

Голова Глибоцької об’єднаної громади наголосив на важливості таких заходів. «Ми готові на цифрах показувати переваги від об’єднання. Бюджети об’єднаних громад зросли у рази, всі ми перевиконуємо планові показники з доходів за результатами першого півріччя», - відзначив Григорій Ванзуряк.

Представник управління регіонального розвитку Христина Марчук повідомила, що обласна державна адміністрація зацікавлена у співпраці  з Асоціацією міст щодо створення нових об’єднаних громад.  «Зараз ми маємо десять громад, до кінця року, якщо успішно попрацюємо, їх може стати п’ятнадцять» - відзначила Христина Марчук.

Регіональний консультантз фінансових питань Євген Прокопець зупинився на фінансових перевагах, які отримують громади після об’єднання. «Нова фінансова основа дозволяє об’єднаним громадам не просто виживати, але й реалізовувати інфраструктурні проекти», - відзначив Євген Прокопець.

Регіональний консультант з правових питань Ольга Чепель підкреслила, що процес об’єднання повинен супроводжуватися законодавчою підтримкою. Вона зауважила: «На сьогоднішній день нагальним є прийняття низки законопроектів, які повинні унормувати процедуру дооб’єднання, управління земельними ресурсами в об’єднаних громадах, зарахування плати за  надання адміністративних послуг тощо».

Регіональний консультант з комунікацій Тарас Халавка поінформував присутніх журналістів про конкурс серед регіональних ЗМІ на тему: «Спроможні громади – сильна держава».

 

 

Всі новини