11.07.2016
Децентралізаційний марафон: за минулий тиждень відбулось півсотні зустрічей у потенційно об’єднаних громадах
Версія для друкуВерсія для друку

4-8 липня в рамках марафону відбулось 59 заходів у потенційно об’єднаних громадах. Інформаційні зустрічі проведено у всіх областях України, крім Чернігівської та Кіровоградської. Виїзні заходи в громадах проводяться згідно з планом, який складено у кожному регіональному відділенні АМУ та узагальнено центральним офісом Асоціації.

Як проходить «Децентралізаційний марафон» ви можете дізнатись на сторінці акції у Facebook.

Зокрема, у Марківській ОТГ Луганської області на зустрічі з питань реформування місцевого самоврядування та формування спроможних територіальних громад зібралися сільські голови, депутати селищної та сільських рад, державні службовці, освітяни, працівники медичної сфери, жителі громад.

В ході заходу були обговорені законодавчі аспекти створення спроможних об’єднаних громад. Консультанти АМУ презентували етапи та механізми об’єднання громад, практичні результати на прикладах новостворених Білокуракінської і Новопсковської об’єднаних громад.

Серед проблем, які було порушено протягом інформаційної зустрічі – це безробіття, яке гальмує процеси економічного зростання та підвищення якості життя у відділеній сільській місцевості. Близькість РФ як фактор перетягування робочої сили та відтік кадрів особливо негативного впливає на розвиток території. Віддаленість від Сєвєродонецька, який перебрав на себе функції обласного центру та став центром проведення реформ в Луганській області, а також дефіцит інформаційних послуг призводить до низького рівня обізнаності громадськості щодо проведення українських реформ, в тому числі децентралізаційної. Дефіцит ЗМІ, громадських організацій та роботи грантових програм негативно впливає на реформування віддалених сільських територій Луганщини.

Також у рамках «Децентралізаційного марафону» директор Львівського РВ АМУ Василь Абаїмов, консультанти Галина Гречин та Володимир Хрущак побували у трьох громадах Сколівського району. Сколівський район – один із п'яти гірських районів Львівщини, і це накладає свій відбиток на реформу з децентралізації. Під час розгляду проекту перспективного плану цього району у Львівській обласній державній адміністрації пропонувалося створити у районі 3 ОТГ. Однак керівники громад району наполягли на збільшенні кількості цих громад до 5, зважаючи на гірську специфіку району та віддаленість деяких сіл від потенційних центрів громад.

Крім того, у селі Білі Ослави потенційної Делятинської ОТГ Надвірнянського району Івано-Франківської області відбулися збори громади, у якому взяли участь директор регіонального відділення Асоціації міст України Олег Войтичук та регіональний консультант з правових питань Марія Баран. Відповідно до Перспективного плану формування територіальних громад Івано-Франківської області до потенційної Делятинської ОТГ належать смт. Делятин, села Білі Ослави, Чорні Ослави, Чорний Потік і Заріччя.

Виступаючи перед громадою, Марія Баран розповіла про переваги об’єднання громад загалом, а також про преференції, які матиме Делятиська ОТГ в разі успішного об’єднання. Але не всі жителі Білих Ослав, які взяли участь у заході, є прихильниками об’єднання у форматі запропонованому Перспективним планом, який уже затверджено в Кабміні. Наприклад, житель Білих Ослав Василь Левицький не підтримує конфігурацію об’єднання з визначеним адміністративним центром у селищі Делятин.

Нагадаємо, що «Децентралізаційний марафон» – це всеукраїнська акція, ініційована АМУ з метою активізації процесу створення ОТГ. Протягом півроку (з червня по грудень) у громадах відбудеться близько 1000 виїзних заходів, які організують регіональні відділення Асоціації. Регіональні консультанти проінформують про переваги децентралізації, роз’яснять процеси та етапи об’єднання громад, проконсультують і допоможуть підготувати необхідні документи та проекти рішень. Важливим мотиваційним  до об’єднання чинником є участь у заходах представників громад, які вже об’єдналися. АМУ проводить «Децентралізаційний марафон» в рамках Проекту ПУЛЬС.

Символічний старт «Децентралізаційному марафону» дали під час ХІІ Українського муніципального форуму в Одесі Голова АМУ Київський міський голова В.Кличко, Віце-прем’єр-міністр  Г.Зубко та Перший заступник Голови Адміністрації Президента України В.Ковальчук. 

Всі новини