01.03.2012
ДО УВАГИ СІЛЬСЬКИХ, СЕЛИЩНИХ МІСЬКИХ ГОЛІВ! Настійливо рекомендуємо!
Версія для друкуВерсія для друку

З набуттям чинності  Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» набула поширення практика притягнення до відповідальності за адміністративні корупційні порушення посадових осіб місцевого самоврядування (насамперед, сільських, селищних та міських голів). 

Це згодом може бути використане як підстава для дострокового припинення їх повноважень на підставі статті 79 закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

За першу половину 2011 року притягнено до відповідальності у вигляді штрафу за адміністративні корупційні правопорушення 18 депутатів місцевих рад та близько 60 міських голів (кожний десятий). Така тенденція сьогодні посилюється. Прикладом є ситуація з Тростянецьким міським головою, повноваження якого вже на десятий день після розгляду Сумським обласним апеляційним судом  справи про адміністративне правопорушення депутати міської ради намагалися припинити достроково на тій підставі, що його було притягнено до адміністративної відповідальності, хоча підстави для такого рішення суду є досить сумнівні. Подібні приклади є в усіх регіонах України.

Враховуючи те, що кампанія «боротьби з корупцією» може набирати нових обертів, особливо з огляду на майбутні парламентські вибори, та використана для додаткового тиску на посадових осіб місцевого самоврядування з боку виконавчої влади, настійливо рекомендуємо сільським, селищним, міським головам:

1. Невідкладно вжити заходів для передачі своїх корпоративних прав (засновництво підприємств, володіння акціями і т.п.) іншим особам.

2. Посилити  контроль  за дотриманням вимог антикорупційного законодавства в частині заборони сумісництва і суміщення посадовими особами відповідної ради та її виконавчих органів.

 

В розділі нашого сайту ПРАВОВА ДОПОМОГА розміщено детальну консультацію з питання:

Яким чином потрібно розуміти обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності встановлені для посадових осіб місцевого самоврядування статтею 7 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції»? (читати)

 

 

Всі новини