15.01.2015
До Вашої уваги видання "Гендерна рівність і недискримінація: посібник для експертів і експерток аналітичних центрів"
Версія для друкуВерсія для друку

У рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів, Міжнародний Фонд «Відродження» у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF), за фінансової підтримки Шведського агентства з міжнародного розвитку (SIDA) випустив посібник "Гендерна рівність і недискримінація: посібник для експертів і експерток аналітичних центрів".
Авторка: Тамара Марценюк, кандидатка соціологічних наук, доцентка кафедри соціології Національного університету «Києво-Могилянська академія», гостьова доцентка Європейського університету Віадріни (Німеччина). 
У посібнику розглядаються питання: 

  • Поняття гендеру, гендерної структури суспільства і гендерної нерівності 
  • Права людини, множинність нерівностей у суспільстві та принципи недискримінації 
  • Принцип гендерної рівності і недискримінації у процедурах аналізу політики і документах організацій 

"Демократичне суспільство повинно надавати і чоловікам, і жінкам рівні можливості брати участь в усіх сферах життя. Гендерна дискримінація у будь-якій соціальній сфері (як публічній, так і приватній) та у будь-якому інституті (від сім’ї до політики) є важливим питанням, яке в демократичному суспільстві має вирішуватися на державному рівні. Успішне регулювання гендерних відносин у суспільстві передбачає утвердження цінності гендерної рівності, недопущення дискримінації за ознакою статі, забезпечення рівної участі жінок і чоловіків у прийнятті суспільно важливих рішень, забезпечення рівних можливостей для жінок і чоловіків щодо поєднання професійних та сімейних обов'язків – експертки і експерти повинні розуміти це і брати до уваги" - йдеться у вступі. 
Ознайомитися з виданням "Гендерна рівність і недискримінація: посібник для експертів і експерток аналітичних центрів"

За інформацією

сайту "Громадський простір"

 

Всі новини