21.11.2012
До законодавства з питань регулювання містобудівної діяльності внесено зміни
Версія для друкуВерсія для друку

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань регулювання містобудівної діяльності" (№11252).

Законодавчим актом визначено основні засади огляду, обстеження та паспортизації об'єктів будівництва; скорочено строки отримання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки.

Законом, зокрема, передбачено, що строк отримання таких документів не може перевищувати семи робочих днів; збережено право на виконання підготовчих та будівельних робіт у разі зміни замовника чи підрядника відповідних робіт без переоформлення дозволів та інших документів; врегульовано питання щодо прийняття рішення про розроблення, внесено зміни до детальних планів територій за межами населених пунктів, видачі містобудівних умов та обмежень для такого будівництва об'єктів.

Так, змінами до Закону «Про регулювання містобудівної діяльності» передбачено, що розроблення детального плану території за межами населених пунктів та акта щодо внесення змін до нього здійснюється на підставі розпорядження відповідної районної державної адміністрації. Це поглиблює проблему відсутності впливу сільських, селищних та міських рад на забудову території, що межує із забудовою відповідно села, селища, міста.

Водночас, Законом передбачено,  що у складі детального плану території  « може розроблятись»  проект землеустрою щодо впорядкування території для містобудівних потреб. Таким чином, необхідність розроблення зазначеного проекту землеустрою у складі детального плану території буде визначатися на місцях.

 

Всі новини