28.11.2011
Доцільність створення регіональних компаній з водопостачання та водовідведення
Версія для друкуВерсія для друку

обговорювали під час засідання Секції АМУ з питань ЖКГ 22-23 листопада у Вінниці

Засідання Секції відбулося в рамках Проекту ДІАЛОГ. У ньому взяли участь 35 представників міських управлінь, відділів з питань житлово-комунального господарства, керівники комунальних підприємств з 15 областей України.

Найжвавішу дискусію під час засідання Секції викликала тема створення регіональних компаній у сфері водопостачання та водовідведення.

Представник управління ЖКГ Кіровоградської міської ради доповів, що в містах Кіровоград, Світловодськ, Олександрія та Знам’янка міські ради ухвалили рішення об’єднати комунальні підприємства в облводоканал.  Наразі тривають організаційні роботи по створенню нового підприємства та формуванню тарифів.

Під час засідання лунали різні точки зору з приводу створення таких регіональних компаній в інших областях. На думку учасників, не може бути єдиного і однозначного рішення. В кожній області слід використовувати індивідуальні підходи, бо не всі міста є самодостатніми та спроможними надавати якісні послуги. Деяким заради цього потрібно об’єднуватись.

Представники великих міст вважають неприпустимим покривати збитки або різницю в тарифах для інших споживачів за рахунок їхніх мешканців. Також вони проти передачі власного комунального майна в розпорядження іншим органам влади. Водночас, для малих міст створення таких компаній є актуальним, оскільки в районних центрах бракує відповідних кваліфікованих кадрів. Не вистачає і необхідних фінансових ресурсів для належного утримання своїх мереж (придбання спеціалізованої техніки, проведення тендерних процедур тощо).

Керівники управлінь ЖКГ міських рад висловили стурбованість ситуацією, що складається при встановленні тарифів Національним регулятором з питань регулювання ринку комунальних послуг: вони нижчі за економічно-обґрунтовані. Пропонувалося законодавчо закріпити відповідальність Нацрегулятора, а також механізм та джерела покриття різниці в тарифах у таких випадках.

Зацікавленість учасників засідання Секції викликала доповідь директора департаменту міського господарства Вінницької міської ради В. Броварника. У своєму виступі він розповів про досвід управління міським житловим фондом. Зокрема, підняв такі питання:

  • запровадження системи  нарахувань плати за послуги з утримання будинків та прибудинкових територій за фактично виконані роботи, але у межах затверджених тарифів (граничних);
  • забезпечення оперативного реагування на звернення мешканців  диспетчерською службою міськвиконкому;
  • запровадження інституту старших по будинку, формування у мешканців свідомості співвласника багатоквартирного будинку. 

Учасники засідання Секції познайомилися із роботою диспетчерської служби виконкому Вінницької міськради.

Всі новини