05.10.2011
Фахівці з управління земельними ресурсами зустрілися в Миколаєві
Версія для друкуВерсія для друку

29-30 вересня відбулося засідання Секції АМУ з питань земельних ресурсів

У засіданні взяли учать представники міських управлінь/відділів з питань земельних відносин з таких міст: Миколаїв, Одеса, Харків, Херсон, Черкаси, Сімферополь, Нова Одеса, Нова Каховка, Теплодар, Іллічівськ, Новий Буг, Южноукраїнськ, Кривий Ріг, Первомайськ, Вознесенськ, Маріуполь, Березанка.

Відкрив засідання та привітав учасників перший заступник Миколаївського голови Ю.Андрієнко.

Перше питання порядку денного було присвячено обговоренню необхідних  змін до чинного законодавства у сфері земельних відносин. Після виступу аналітика АМУ Я.Рабошука та загальної дискусії учасники засідання вирішили:

  • лобіювати відхилення проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення процедури розмежування земель державної та комунальної власності (реєстр. № 9104 від 06.09.2011), внесеного Кабінетом Міністрів України, як такого, що несе загрозу позбавлення територіальних громад прав на земельні ділянки. Законопроект може бути прийнятним в частині норм, що передбачають вилучення положень про необхідність посвідчувати право комунальної власності державним актом та виносу меж земельних ділянок в натуру (на місцевість); а також норм, що забороняють передачу у комунальну власність земель лісогосподарського призначення, що знаходяться у постійному користуванні державних лісогосподарських підприємств;
  • погодити проект Закону України «Про громадський контроль» як такий, що унормовує питання проведення контролю громадськими інспекторами, які призначаються органами місцевого самоврядування;
  • визнати необхідним прискорити прийняття проекту Закону України при ринок земель (реєстр. № 9001-1 від 19.07.2011), як такий що врегулює питання проведення земельних торгів (аукціонів) земель несільськогосподарського призначення;
  • визнати Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності (проект оприлюднений Мінрегіоном 20.06.2011 року), як такий що не врегульовує питання правового використання земельної ділянки для таких потреб.

Також учасники засідання поділилися досвідом та напрацюваннями в своїх містах. Так керівник управління земельних ресурсів Харківської міської ради Б.Баронін розповів про організацію самоврядного контролю в місті, а також судову практику міської ради з питань усунення порушень земельного законодавства на підставі актів складених комісією з питань самоврядного контролю. Начальник відділу регулювання земельних відносин Маріупольської міської ради Д.Тітов розповів про врегулювання питань діяльності комісії по розгляду документації із землеустрою, (передбачених ст. 186-1 ЗКУ) та встановлення тимчасового порядку проведення земельних аукціонів по продажу земельних ділянок. Начальник управління земельних ресурсів міста Одеси І.Коврижних проінформувала про укладання таких договорів, як договір оренди окремо визначеного індивідуального комунального майна (твердого покриття) та договорів на дольову участь у землекористуванні.

За підсумками засідання Секції були визначені пріоритети розвитку галузі управління земельними ресурсами:

  • спрощення процедури розмежування земель державної та комунальної власності;
  • законодавче врегулювання продажу земельних ділянок на конкурентних засадах;
  • унормування порядку розміщення тимчасових споруд для підприємницької діяльності;
  • покращення адміністрування плати за землю в частині встановлення плати за землю для землекористувачів, які відповідно до Земельного кодексу України не мають права на постійне користування земельними ділянками, у розмірі орендної плати за землю.
Всі новини