20.03.2012
Фінансисти міст України обговорили проблемні питання місцевих бюджетів
Версія для друкуВерсія для друку

засідання відбулося 15-16 березня 2012 року в Херсоні

Захід проведено АМУ в рамках реалізації проекту USAID «Ініціатива захисту прав та законних інтересів місцевого самоврядування в Україні (ДІАЛОГ)».  

У засіданні взяли участь 23 представникf місцевих фінансових органів з Києва, Вінницької, Дніпропетровської, Житомирської, Кіровоградської, Запорізької, Одеської, Миколаївської, Херсонської, Черкаської, Чернігівської областей, а також представники Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України, експерти неурядових організацій.

Учасників засідання привітав Херсонській міський голова В.Сальдо, який підкреслив, що обмін досвідом дозволить представникам місцевих рад визначити реальні шляхи зміцнення фінансової основи місцевого самоврядування, виробити спільну позицію щодо внесення змін до низки законодавчих актів в частині запровадження ефективних місцевих податків та зборів.

Після закінчення офіційної частини експерт з моніторингу законодавства Проекту «ДІАЛОГ» Асоціації міст України О. Слобожан презентував законопроекти, що впливають на зміцнення фінансової основи місцевого самоврядування:

1) «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів (щодо місцевих податків та зборів)» (Асоціація міст України, читати проект на сайті АМУ);

2) «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо приведення у відповідність норм різних статей, що стосуються бюджетної дисципліни)» (р.№9796 від 06.02.2012 р., н.д. Ганущак Ю.І.);

3) «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо формування другого кошика доходів обласних бюджетів)» (р.№9797 від 06.02.2012 р., н.д. Баранов В.О., Ганущак Ю.І.);

4) «Про внесення змін до Прикінцевих та Перехідних положень Бюджетного кодексу України щодо визначення загального обсягу коштів, що беруться до розрахунку трансфертів до місцевих бюджетів» (р.№9798 від 06.02.2012 р., н.д. Ганущак Ю.І.).

За підсумками обговорення законопроектів слід зауважити, що місцеві фінансисти категорично не підтримали законопроект №2. (з детальними зауваженнями та пропозиціями можна буде ознайомитись на сайті АМУ найближчим часом).

Про реалії та перспективи запровадження ефективних місцевих податків і зборів доповіла на засіданні завідувач сектору стратегій регіонального розвитку відділу регіонального розвитку Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України О.Шевченко.

За результатами засідання напрацьовано пакет чітких пропозицій Уряду та Парламенту України щодо внесення змін до бюджетного та податкового законодавства з метою посилення фінансової автономії місцевого самоврядування (ознайомитись тут).

Другий день засідання було присвячено обміну досвідом щодо зміцнення фінансової основи місцевого самоврядування. Учасникам були презентовані такі доповіді:

  • «Особливості формування місцевих бюджетів в умовах оновленого бюджетного та податкового законодавства», Підперигора Р.С.,директор Департаменту бюджету і фінансів Херсонської міської ради;
  • «Стратегічні напрями зміцнення місцевих бюджетів» Репік В.М.,начальник Головного фінансового управління Київської міської державної адміністрації;
  • «Перспективи законодавчого врегулювання проблем місцевих бюджетів. Основні напрями бюджетної політики на 2013 рік», Федоренко О.В., заступник директора департаменту – начальник бюджетного управління департаменту бюджетної політики Черкаської міської ради;
  • «Оптимізація апарату управління органу місцевого самоврядування та мережі бюджетних установ в місті», Гаращук С.П., директор Департаменту бюджету і фінансів Житомирської міської ради;
  •  «Здійснення місцевих запозичень та управління борговими зобов’язаннями», Дробітько І.П., директор фінансово-економічного департаменту Дніпропетровської міської ради.

Наприкінці засідання всі учасники  висловилися про доцільність проведення наступного засідання фінансистів у червні для обговорення підсумків виконання місцевих бюджетів за перше півріччя 2012 року. 

 

Дивитися фотогалерею заходу 

Всі новини