19.03.2013
Фінансисти міст України зустрілися в Дніпропетровську
Версія для друкуВерсія для друку

14-15 березня у в рамках реалізації проекту USAID «Ініціатива захисту прав та законних інтересів місцевого самоврядування в Україні (ДІАЛОГ)», що спільно реалізують USAID та АМУ, відбулося засідання фінансистів міст України. У засіданні взяли участь 25 керівників фінансових управлінь місцевих рад з 10 областей України.

Модерувала засідання Директор фінансово-економічного департаменту Дніпропетровської міської ради І.Дробітько. Відкриваючи засідання, перший заступник Дніпропетровського міського голови В.Мелещик, привітав учасників та наголосив на важливості таких заходів та необхідності зміцнення фінансової основи місцевого самоврядування шляхом удосконалення механізму бюджетного забезпечення делегованих місцевому самоврядуванню повноважень на основі стимулюючого підходу, розширення дохідної бази місцевих бюджетів.

Експерт Проекту ДІАЛОГ О.Слобожан презентував учасникам засідання розроблені Проектом законопроекти спрямовані на зміцнення фінансової основи місцевого самоврядування:

  • «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України (щодо впорядкування переліку доходів та видатків місцевих бюджетів)»;
  • «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо удосконалення механізму планування Міністерством фінансів України доходів місцевих бюджетів, що враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів)»;
  • «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо удосконалення казначейського обслуговування місцевих бюджетів)»;
  • «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо розрахунку величини коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель)»;
  • «Про внесення змін до Податкового кодексу України та Господарського кодексу України (щодо врегулювання сплати податку на доходи фізичних осіб відокремленими підрозділами юридичних осіб)».

Генеральний директор ВГО «Інститут бюджету та соціально-економічних досліджень» В. Зубенко звернув увагу учасників засідання на існуючі складнощі в обрахунку надходжень до місцевих бюджетів від податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Експерт ДІАЛОГу повідомив, що на 2013 рік Мінфін прогнозує надходження від цього податку на рівні 75-80 млн. грн., а у разі реалізації законодавчих пропозицій Проекту ці надходження мають складати від 2 до 9 млрд. грн. Зокрема за відсутності пільг в умовах оподаткування загальної площі тільки об’єктів житлової нерухомості (за даними Держстату житловий фонд загальної площі складає 1086,0 млн. кв. м.) при ставці податку 0,5% (5,74 грн.) МЗП (розмір мінімальної заробітної плати з 01.01.2013 р. = 1147 грн.) податкові надходження до місцевих бюджетів складуть 6,2 млрд. грн. (5,74*1086,0=6233,64). Крім того, у разі запровадження оподаткування об’єктів нежитлової нерухомості надходження місцевих бюджетів від цього податку можуть скласти до 10 млрд. грн. В той же час, наявні на сьогодні проблеми з неповнотою даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно для обрахунку надходжень місцевих бюджетів від податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки можуть бути врегульовані відповідно до листа Вищого господарського суду України від 08.02.2013 № 01-06/319/2013.

Після обговорення положень зазначених законопроектів учасники засідання перейшли до формулювання пропозицій щодо перегляду показників Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» в частині місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин за результатами І-го кварталу 2013 року (Ознайомитись із презентацією та поглибленим аналізом). 

На другий день засідання відбулося обговорення кращих практик місцевих фінансових органів та можливих шляхів вирішення проблем бюджетного забезпечення територіальних громад.

За результатами роботи учасники засідання позитивно оцінили розроблені експертами Проекту ДІАЛОГ законопроекти. Також було сформульовано пропозиції до Міністерства фінансів України щодо внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» в частині місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин за результатами І кварталу 2013 року.

 

Всі новини