30.10.2012
Фінансисти обговорили проблеми місцевих бюджетів
Версія для друкуВерсія для друку

18-19 жовтня у  Запоріжжі

18-19 жовтня 2012 р. у  Запоріжжі в рамках реалізації проекту  «Ініціатива захисту прав та законних інтересів місцевого самоврядування в Україні» (ДІАЛОГ), що спільно реалізують USAID та АМУ, відбулося засідання фінансистів міст України. В заході  взяли участь  представники місцевих фінансових органів з 10 областей, а також Запорізькій міській голова, головний консультант Секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, представники регіонального відділення  АМУ, проекту ДІАЛОГ.

Модерувала засідання  заступник міського голови – начальник фінансового управління Запорізької міської ради В. Малиш. З вітальним словом до учасників звернувся Запорізькій міській голова О.Сін. У своєму виступі він наголосив на необхідності зміцнення фінансової основи місцевого самоврядування шляхом удосконалення механізму бюджетного забезпечення делегованих місцевому самоврядуванню повноважень на основі стимулюючого підходу, розширення дохідної бази місцевих бюджетів, в першу чергу за рахунок впровадження повноцінного податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Експерт Проекту ДІАЛОГ О.Слобожан презентував учасникам засідання:

  • розроблений Асоціацією міст України на основі пропозицій органів місцевого самоврядування законопроект про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо впорядкування переліку доходів та видатків місцевих бюджетів);
  • показники для оцінки ефективності роботи в сфері місцевих бюджетів для системи «Муніципальна статистика».

Головний консультант Секретаріату парламентського Комітету  з питань бюджету М.Криволап проінформувала фінансистів про законодавче забезпечення бюджетного процесу в 2012 році, зокрема звернула увага на нещодавно прийнятний парламентом законопроект р. №11332.

Також учасники засідання обговорили такі питання:

  • необхідність підвищення фінансової спроможності місцевого самоврядування шляхом впорядкування переліку доходів та видатків місцевих бюджетів;
  • незадовільний стан казначейського обслуговування місцевих бюджетів;
  • показники оцінки ефективності сфери місцевих фінансів для системи «Муніципальна статистика».

Другий день засідання було присвячено обговоренню кращих практик місцевих фінансових органів та можливих шляхів вирішення проблем бюджетного забезпечення територіальних громад.

За результатами засідання учасники вирішили:

  • Підтримати в цілому законопроект щодо внесення змін до Бюджетного кодексу  в частині упорядкування доходів та видатків місцевих бюджетів на здійснення власних та делегованих повноважень, розроблений АМУ.
  • Рекомендувати Асоціації міст України підготувати звернення до вищих посадових осіб держави та відповідний законопроект щодо покращення стану казначейського обслуговування місцевих бюджетів.
  • Схвалити запропоновані АМУ показники оцінки ефективності сфери місцевих фінансів: рівень бюджетної забезпеченості на одного члена територіальної громади; співвідношення видатків споживання та розвитку (поточного та капітального характеру);  доля надходжень від місцевих податків та зборів в доходах місцевого бюджету.
  • Запропонувати Асоціації міст України звернутися до відповідних органів державної влади щодо спрощення процедур отримання короткотермінових позик, прискорення розробки Мінфіном програмного забезпечення АІС для місцевих бюджетів в частині їх взаємозв’язків з органами Держказначейства, удосконалення механізму залучення місцевими бюджетами коштів Державного фонду регіонального розвитку; продовжувати лобіювання пропозицій щодо звільнення органів місцевого самоврядування від сплати судового збору, удосконалення механізмів адміністрування плати за землю; продовжувати поширення позитивного досвіду міст щодо залучення коштів міжнародних фінансових організацій для реалізації інфраструктурних проектів.

Вищезазначені питання будуть включені до паспорту сфери «Місцеві бюджети та фінансова основа місцевого самоврядування», а також знайдуть своє відображення в роботі Аналітичного центру Асоціації міст України.

Крім того, про засідання фінансистів підготовлено  телесюжет в рамках циклу передач «зМІСТОвна Україна», який буде транслюватися на Першому національному телеканалі 31 жовтня 2012 р. (слідкуйте за анонсами на сайті АМУ).

Дивитись фотогалерею заходу

 

 

Всі новини