15.03.2011
Фінансисти з міст України зустрічалися у Полтаві
Версія для друкуВерсія для друку

Обговорювався паспорт сфери «Місцеві бюджети та фінансова основа місцевого самоврядування».

24-25 лютогов Полтаві у рамках Проекту «ДІАЛОГ» проходило засідання Асоціації фінансистів України. На засіданні були присутні 20 учасників з 10 областей України. Переважна більшість з присутніх - начальники фінансових управлінь місцевих рад.

Відкрила засідання заступник Харківського міського голови, директор департаменту бюджету і фінансів Харківської міської ради Тетяна Таукешева. З привітальним словом від Полтавської обласної державної адміністрації виступив начальник головного фінансового управління Володимир Шапошниченко, від Агентства США з міжнародного розвитку присутніх првиітав Віктор Рачкевич.

Учасникам засідання презентовано проект паспорту сфери «Місцеві бюджети та фінансова основа місцевого самоврядування», розроблений аналітиками АМУ в рамках Проекту «ДІАЛОГ». У документі, зокрема, окреслено 19 основних проблем в сфері фінансової основи місцевого самоврядування. Подальше обговорення проекту учасниками засвідчило, що в розробленому паспорті сфери знайшли своє відображення 95% усіх існуючих на сьогодні фінансових проблем місцевого самоврядування.

У результаті доопрацювання паспорту сфери учасниками засідання, вирішено доповнити перелік проблем наступними:

 • обмеження повноважень Держказначейства;
 • виключення з переліку «державне управління» певних категорій;
 • зміна Порядку погашення середньострокових позичок;
 • удосконалення механізму оскарження актів КРУ;
 • внесення змін до ЗУ «Про доступ до публічної інформації» в частині збільшення термінів на публікацію проекту рішення про місцевий бюджет;
 • внесення змін до ст. 91 Бюджетного кодексу щодо визначення ветеранських організацій;
 • законодавче оформлення терміну «розширене відтворення»;
 • приведення до єдиного трактування в бюджетному законодавстві термінів «дефіцит», «профіцит», «фінансування»;
 • розширення повноважень органів місцевого самоврядування у частині визначення переліку платних послуг бюджетних установ;
 • повернення до податку на транспортні засоби;
 • удосконалення використання програмно-цільового методу в бюджетному процесі (на сьогодні не задовольняє фінансистів, оскільки немає класифікації і вони вимушені робити два звіти).

Учасники мали нагоду ознайомитися з доповідями:

 • Начальника бюджетно-фінансового управління виконавчого комітету Полтавської міської ради Ольги Вакули про «Особливості формування місцевих бюджетів в умовах оновленого бюджетного та податкового законодавства». Основну увагу приділено недолікам нового бюджетного та податкового законодавства, відсутності роз’яснень з багатьох суперечливих питань.
 • Заступника міського голови, начальника фінансового управління Кременчуцького міськвиконкому Тетяни Неіленко про «Проблемні питання формування та виконання місцевих бюджетів у 2011 році». У доповіді акцент зроблено на тому, що невиконання розрахункових показників Мінфіну відбувається через прийняття законодавчих актів протягом бюджетного періоду не забезпечених фінансовими ресурсами; місцеві бюджети не повинні відшкодовувати прорахунки Мінфіну. Основною проблемою формування та виконання місцевих бюджетів у 2011 р. визначено дефіцит ресурсів (майже 20%) закладений у Держбюджеті – розширено перелік видатків, але скорочено джерела фінансових надходжень.
 • Начальника фінансового управління Вінницької міської ради Наталії Луценко про «Проблеми наповнення та залучення додаткових ресурсів до місцевих бюджетів». У доповіді висвітлено досвід Вінниці у залученні додаткових фінансових ресурсів до міського бюджету шляхом створення цільових фондів.
 • Директора Департаменту бюджетної політики Черкаського міськвиконкому Наталії Джуган про «Перспективи законодавчого врегулювання бюджетних та міжбюджетних відносин. Декларація цілей та завдань бюджету на 2012 рік». Учасникам презентовано проект Декларації цілей та завдань бюджету на 2012 рік (подана АМУ до Уряду 14 лютого 2011 р.), де знайшли своє відображення основні проблеми, визначені в паспорті сфери.

Дивитися фотогалерею

Всі новини