13.07.2016
Формування об’єднаної територіальної громади: юридичні аспекти та практичний досвід
Версія для друкуВерсія для друку

обговорювали під час практикуму на Полтавщині у рамках проекту ПУЛЬС

11 липня у Пирятині Полтавської області відбувся практикум із застосування законодавства  на тему «Формування об’єднаної територіальної громади: юридичні аспекти та практичний досвід». Захід відбувся в рамках реалізації проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (проект «ПУЛЬС»), що впроваджує Асоціація міст України за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку.

Відкрили захід та привітали учасників Пирятинський міський голова О.Рябоконь, Миргородський міський голова, голова Полтавського регіонального відділення АМУ С.Соломаха та виконавчий директор Полтавського регіонального відділення АМУ Г.Безносик. Модератором практикуму виступила керуюча справами Пирятинської міської ради Л.Кочур.

 

Під час практикуму проведений аналіз нормативно-правового забезпечення процесу об’єднання територіальних громад: Закон України «Про добровільне об'єднання територіальних громад», Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, схвалена Розпорядженням Уряду 01.04.2014 р. , Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Методики формування спроможних територіальних громад». Місцеві посадовці розглянули деякі аспекти реформування сфер освіти, культури та медицини у об’єднаних громадах та особливості і досягнення бюджетної децентралізації.

У ході практикуму учасники зупинилися на обговоренні проблемних питань в діяльності об’єднаних громад, серед яких відзначили і законодавчу неврегульованість статусу земель за межами населених пунктів, яку має врегулювати законопроект №4355.

Досвідом формування та функціонування Пирятинської міської об’єднаної громади поділилися Пирятинський міський голова О.Рябоконь та заступник міського голови І.Шикеринець, а про досвід формування та перші успіхи Глобинської міської об’єднаної громади розповів Глобинський міський голова С.Джусь.

 

Регіональний консультант з юридичних питань Асоціації міст України О.Полупан розповів про хід всеукраїнської акції АМУ «Децентралізаційний марафон» в Полтавській області та про державну підтримку об’єднаним територіальним громадам.

За підсумками обговорення були виділені певні рекомендації щодо формування дієвої спроможності об’єднаних громад:

- міжмуніципальне співробітництво як шлях до об’єднання громад,

- клуб громадського діалогу як метод активізації громад для формування спільної позиції з питань реформи місцевого самоврядування та вирішення актуальних проблем громади,

- проекти місцевого економічного розвитку як інструменти розвитку громад.

 

 

Всі новини