21.06.2016
Геннадій Зубко зазначив, що Мінрегіон ініціює збільшення частки ДФРР у Держбюджеті та допоможе місцевій владі вирішити проблему з генеральними планами
Версія для друкуВерсія для друку

під час виступу на ХІІ Українському муніципальному форумі

Ініціатива Мінрегіону щодо збільшення обсягу Державного фонду регіонального розвитку з 1% до 1,5%, а також – скорочення часу на прийняття рішень щодо розподілу коштів ДФРР (на 80-120 днів)  включена до Плану пріоритетних дій Уряду на 2016 рік. Про це сказав Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Г. Зубко в Одесі під час відкриття XII Українського муніципального форуму.

На думку високопосадовця, важливою новацією стане рішення про збереження у наступному бюджетному періоді залишків коштів ДФРР на рахунках загального фонду державного бюджету для цільових витрат, пов’язаних із реалізацією проектів. Таким чином буде забезпечено стабільне фінансування проектів протягом терміну їх реалізації, та уникнено недобудов та довгобудів. Разом з тим для ефективного використання коштів ДФРР необхідна ініціатива та активна позиція органів місцевого самоврядування.

Г.Зубко запевнив керівників громад, що Мінрегіон допоможе місцевій владі вирішити проблему з генеральними планами. За словами Віце-прем’єр-міністра, у Верховній Раді зареєстровано законопроект щодо розширення видів містобудівної документації на місцевому рівні, прийняття якого дозволить Мінрегіону та місцевій владі вирішити проблеми з генеральними планами.

«Ситуація із забезпеченням населених пунктів генеральними планами є незадовільною. Результати моніторингу Мінрегіону свідчать, що значна частина міських генпланів потребує термінового оновлення. У містах обласного значення необхідно оновити 24,6% генпланів, у містах районного значення – 45,3%, у селищах міського типу – 66,5%. Ситуація із генпланами сіл – критична. Ці документи взагалі відсутні у 29,5% сіл. А там, де генплани є, у 64,4% їх розроблено до 1991 року. Разом вирішити цю проблему – наше спільне із місцевим  самоврядуванням завдання. І Мінрегіон сприятиме у цьому місцевим громадам», — зауважив Г.Зубко.

Також у своєму виступі Г.Зубко торкнувся питання реформи енергоефективності

«Фонд енергоефективності генеруватиме близько 1,5 мільярди євро інвестицій щороку та створить ринок для 75 тисяч нових робочих місць. Левова частка цих інвестицій піде в регіони для розвитку місцевих проектів. Саме у регіонах ми очікуємо найбільше зростання ринку таких послуг. «Ми очікуємо на ухвалення відповідного закону вже цього року. Разом із законами про ЖКП, енергоефективність будівель та низкою інших».

За його словами, Фонд енергоефективності стане дієвим інструментом підтримки та захисту громадян, а з іншого боку поштовхом, який прискорить розвиток економіки в регіонах.

Він закликав лідерів та активістів місцевого самоврядування стати публічними адвокатами та експертами реформи енергоефективності.

«Закликаю уважніше ставитися до чинних галузевих програм. Зокрема, до Програми розвитку муніципальної інфраструктури України. Змушений констатувати низьку якість поданих заявок. Якщо місцеві громади розраховують отримати іноземні інвестиції, якість підготовки має бути відповідною. Від активності мерів залежить успішність реформи енергоефективності», — підкреслив Г.Зубко.

Всі новини