10.03.2016
Голова Асоціації міст України В.Кличко звернувся до Президента України П.Порошенка з проханням підписати закони України
Версія для друкуВерсія для друку

щодо фінансового забезпечення компенсації за пільговий проїзд окремих категорій громадян та фінансування ПТУ

4 лютого цього року Верховною Радою України прийнято закони України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» щодо фінансування професійно-технічної освіти» (реєстр № 3830-3 від 29.01.2016) та «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо фінансування професійно-технічної освіти» (реєстр. № 3831-2 від 29.01.2016). Ці закони були прийняті з метою термінового вирішення проблем фінансування ПТУ, які виникли після передачі державою цих закладів органам місцевого самоврядування без належного фінансового ресурсу. Обидва закони, відповідно 9 та 5 лютого, були направлені на підпис Президенту України. Однак станом на 9 березня 2016 року інформація про їх підписання відсутня. Внаслідок правової неврегульованості цих питань у міст виникають проблеми із виплатою заробітних плат працівникам та стипендій учням, утриманням цих закладів.

Крім того, відсутня інформація про підписання соціально важливого Закону України «Про внесення змін до додатків № 3 та № 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» щодо фінансового забезпечення компенсації за пільговий проїзд окремих категорій громадян та інших передбачених законодавством пільг» (реєстр. № 4024 від 04.02.2016), прийнятого Верховною Радою України 18 лютого та направленого на підпис Президенту України 23 лютого 2016 року. Цей Закон дозволяє забезпечити фінансування гарантованого державою пільгового проїзду для соціально вразливих категорій громадян. Наразі зазначені пільги надаються громадянам комунальними підприємствами в повному обсязі, але без належної з Держбюджету компенсації. Це призводить до збитків комунальних підприємств.

З метою недопущення зростання соціального незадоволення в країні, АМУ у зверненні до Президента України П.Порошенка просить прискорити підписання вищезазначених законів.

 

Всі новини