22.04.2016
Громади стали заручниками цінових війн на тютюновому ринку
Версія для друкуВерсія для друку

Асоціація міст України звернулася до Прем'єр-міністра України з проханням вжити термінових заходів для вирішення загрозливої ситуації

Одним з основних джерел зростання фінансової самостійності місцевого самоврядування у процесі децентралізації влади є надходження від 5%-го податку з роздрібного продажу підакцизних товарів, за рахунок яких місцеві бюджети здійснюють фінансування видатків на цілі соціально-економічного розвитку: оновлення комунальної інфраструктури, об’єктів соціальної сфери та ЖКГ.

Асоціація міст України стурбована ситуацією, яка призвела до стрімкого зменшення, починаючи із жовтня 2015 року, нарахувань акцизного податку до місцевих бюджетів.

Після підвищення акцизу на тютюнові вироби у березні 2015 року, середньомісячний обсяг нарахувань 5%-го акцизного податку зріс майже на 44% ,і в квітні-жовтні 2015 року становив 164 млн. грн. проти 113 млн. грн. у січні-лютому 2016 року.

Однак з жовтня 2016 року ціни на тютюнові вироби були знижені всіма виробниками на 20-30% за пачку, а підняття ставок акцизного податку на 40% з 1 січня 2016 року, на жаль, не призвело до відповідного підняття цін на тютюнові вироби.

Таким чином, громади стали заручниками цінових війн на тютюновому ринку, що створює загрозу недоотримання місцевими бюджетами в 2016 році більш як 600 млн. грн.

Читати повний текст звернення та аналітичну довідку АМУ

Всі новини