13.08.2013
ІХ Український муніципальний форум
Версія для друкуВерсія для друку

13-14 червня 2013 року, м.Ялта (АРК)

13 червня відбувся День Діалогу

 

Для участі у роботі традиційного Форуму до Ялти прибули близько 250 міських голів з усіх областей України.

Серед почесних гостей засідання – Голова Верховної Ради України В.Рибак, народні депутати України Є.Карташов, Д.Жванія, М.Федорук, В.Сальдо, К.Павлов, В.Задорожний, Голова Верховної Ради АРК В.Константинов.

Урядові структури на Форумі представляють: Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Г.Семчук, Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі А.Максюта, Заступник міністра фінансів С.Рибак, Голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг В.Саратов, заступник Голови Державної казначейської служби Г.Лега.

Також у Форумі бере участь Директор офісу економічного зростання Агенства США з міжнародного розвитку Майкл Мартін.

Сьогодні в програмі Форуму – День Діалогу, що проводиться в рамках Проекту USAID «Діалог», який реалізує АМУ.

Головна мета - налагодити співпрацю та виробити спільну позицію державної влади та Асоціації міст України у питаннях розвитку місцевого самоврядування, реформування законодавства, розв’язання конкретних проблем забезпечення життєдіяльності територіальних громад.

Відкрив роботу Форуму та привітав в учасників і гостей Президент АМУ Криворізький міський голова Ю.Вілкул. Зокрема, він сказав: «Вже вдев’яте ми зібралися на традиційну зустріч, щоб в режимі Дня Діалогу з відповідальними представниками органів державної влади обговорити актуальні проблеми місцевого самоврядування. Це стало можливим і завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку, адже цей захід проводиться в рамках проекту «Ініціатива захисту прав та представлення інтересів місцевого самоврядування в Україні» (проект ДІАЛОГ), який Асоціація міст України впроваджує спільно з Агентством США з міжнародного розвитку».

Ю.Вілкул підкреслив, що сьогоднішнім завданням є відшукати і запропонувати такі спільні підходи до вирішення проблем, які допоможуть нам належно працювати на благо як територіальних громад, так і на благо всього нашого народу.  Також він повідомив, що готуючись до Дня Діалогу, АМУ запропонувала всім радам–членам направити переліки найгостріших проблем для розгляду. На цей заклик відгукнулося 86 міських, селищних, сільських рад, з них:

29 важливих проблемних питань зі сфери відповідальності Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства;

27 – Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

І, традиційно, найбільше є проблем у сфері фінансового забезпечення нашої роботи. Надійшло 127 питань, що належать до компетенції Міністерства фінансів та Міністерства доходів і зборів.

Всі питання, повідомив Президент АМУ, заздалегідь були надані відповідним міністерствам для опрацювання, а також висловив сподівання що робота  Дня Діалогу буде плідною.

Ю.Вілкул надав слово для привітання Голові Верховної Ради України Рибаку Володимиру Васильовичу (з виступом В.Рибака можна ознайомитися в стрічці новин Форуму на нашому сайті).  

Майкл Мартін висловив вдячність АМУ за багаторічні партнерські стосунки, та за  можливість взяти участь в ІХ Українському муніципальному форумі. Відзначивши діяльність АМУ у розбудові інституту місцевого самоврядування в Україні, він зазначив, що сьогодні відбудеться важливий діалог, який віддзеркалить найбільш гострі проблеми територіальних громад. Саме на місцевому рівні з’являються ідеї, впроваджуються проекти ДПП, є розуміння реальних економічних проблем, тому логічно, що другий день Форуму присвячено саме місцевому економічному розвитку в містах.

М.Мартін також подякував присутнім представникам державних органів влади та висловив сподівання, що цей діалог буде проведено недаремно, а озвучені пропозиції та напрацювання знайдуть своє відображення у конкретних нормативно-правових актах і стануть корисними для вирішення реальних проблем громад. Органи місцевого самоврядування мають стати каталізаторами реформ і  змінити на краще економічний простір. Лідери місцевого самоврядування мають авторитет у громадах, але не мають інструментів. Ми підтримуємо реформи, які дадуть їм інструменти, що допоможуть поліпшити життя людей, - резюмував М.Мартін. 

Робота Форуму продовжилася в тематичних робочих групах, які працювали паралельно.

 

Після завершення засідань тематичних робочих груп всі учасники Форуму зібралися на загальну сесію.

Підсумки обговорення доповіли головуючі груп:

  • О.Сін, Запорізький міський голова, - про роботу групи «Бюджетне забезпечення реалізації повноважень органів місцевого самоврядування»;
  • С.Надал, Тернопільський міський голова, - про роботу групи «Житлово-комунальне господарство»;
  • О.Мазурчак, радник Голови КМДА, - про роботу групи «Місцевий економічний розвиток територіальних громад».

Заступник Міністра фінансів С.Рибак виступив з проблемних питань місцевих бюджетів.

Проблеми та пропозиції з їх вирішення, висловлені учасниками засідань робочих груп, будуть узагальнені  в Аналітичному центрі АМУ та надіслані у відповідні міністерства.

На завершення Дня Діалогу міські голови прийняли за основу проект Звернення до керівництва держави щодо вирішення проблемних питань місцевого самоврядування.

Президент АМУ Криворізький міський голова Ю.Вілкул подякував всім учасникам та гостям за плідну роботу та  закрив засідання.

Завтра робота Форуму продовжиться Днем місцевого економічного розвитку.

Фотогалерея ІХ Українського муніципального форуму, День Діалогу

Відео передачі "зМІСТОвна Україна" про День ДІАЛОГУ

14 червня - День місцевого економічного розвитку

 

21 червня Асоціація міст України  направила до Президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів України Звернення щодо вирішення проблемних питань місцевого самоврядування, прийняте учасниками  ІХ Українського муніципального форуму.

Ознайомитись зі зверненням

 

Читати спеціальний випуск Вісника АМУ (№98, червень 2013 року)

 

Всі новини