25.10.2012
Імплементація законодавства з питань реформування містобудівної діяльності у регіонах: завдання на позавчора
Версія для друкуВерсія для друку

24 жовтня Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства було оприлюднене Рішення колегії Мінрегіону «Про імплементацію законодавства з питань реформування містобудівної діяльності у регіонах» № 31 від 20 вересня 2012 р. У рішенні Колегія міністерства констатує, що наразі реалізація Закону «Про регулювання містобудівної діяльності» перейшла в площину його практичного застосування, що вимагає досконалого знання нового законодавства на місцях. І тому пропонує структурним підрозділам Мінрегіону проводити роз’яснювальну роботу та надавати організаційно-методичну допомогу щодо імплементації законодавства з реформування містобудівної діяльності у регіонах.  І це після майже півторарічної дії цього закону, який набрав чинності 12 березня 2011 року.

Крім цього варто звернути увагу  на те, що з 1 січня 2013 р. буде заборонено надання земельних ділянок і зміна їх цільового призначення без відповідної містобудівної документації: плану зонування та детального плану території, оскільки набирають чинності норми частини 3 і 4 статті 24 Закону «Про регулювання містобудівної діяльності».  В той же час Колегія Мінрегіону замість комплексного підходу до вирішення проблем виготовлення такої документації на рівні населених пунктів, районів, областей рекомендує Раді міністрів АР Крим, обласним, районним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям, органам місцевого самоврядування вжити заходів щодо приведення містобудівної документації на регіональному та місцевому рівнях у відповідність із Законом «Про регулювання містобудівної діяльності». При цьому в  Державному бюджеті на 2011 та 2012 роки не було передбачено коштів на виготовлення такої документації - як на місцевий, так і на регіональний рівень. Колегія міністерства не дає відповіді на питання за рахунок яких ресурсів буде здійснено приведення містобудівної документації .

Також не відповідає дійсності твердження зазначене в Рішенні колегії про практичну завершеність реформування містобудівної діяльності на рівні законодавчих та нормативно-правових актів Уряду. На цей час досі не визначено вимоги до складу та змісту проекту землеустрою щодо впорядкування території для містобудівних потреб, який є невід’ємною складовою детального плану території (ч. 3 ст. 19 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності»). Не це питання не дає відповіді ні Закон України «Про землеустрій», ні  ДБН Б.1.1-14:2012 "Склад та зміст детального плану території".

Таким чином, складається враження, що Мінрегіон усувається від проблем виготовлення містобудівної документації та перекладає відповідальність на місцеву владу. Адже саме з 1 січня 2013 року може бути заблоковано процедури виділення земельних ділянок під забудову, а проблеми фінансування і нормативного забезпечення у цій галузі замовчуються.

Аналітичний центр

Асоціації міст України

 

 

 

Всі новини