23.09.2014
Х УКРАЇНСЬКИЙ МУНІЦИПАЛЬНИЙ ФОРУМ
Версія для друкуВерсія для друку
 День реформ. Презентації виступаючих, фотогалерея, відео
У роботі Форуму беруть участь більше 200 представників громад-членів Асоціації міст України.
День реформ проводиться в рамках проекту USAID "Ініціатива захисту прав та представлення інтересів місцевого самоврядування в Укаїні" (ДІАЛОГ), який реалізує АМУ.
Відкрив Форум Президент АМУ, Криворізький міський голова Ю.Вілкул. З вітальним словом звернувся Одеський міський голова Г.Труханов. Привітання від Голови Верховної Ради України виголосив В.Яловий, заступник керівника Апарату Верховної Ради. 
Також учасників Форуму привітав Голова Одеської обласної державної адміністрації І.Палиця. 
Віце-прем'єр-міністр України В.Гройсман виступив перед учасниками Форуму з презентацією щодо сучасного стану економіки України і першочергових завдань держави та органів місцевого самоврядування щодо подолання найголовніших проблем. 

«Треба проводити масштабну професійну реформу місцевого самоврядування. Я б хотів, щоб на ХІ форумі ми вже підбивали підсумки першого року якісної реформи самоврядування. У нас є серйозний потенціал. Нам треба змінити систему, система змінить країну, в країні будуть жити щасливі люди. Фінанси, повноваження, які мають прийти «вниз», і відповідальність – три основи, на яких тримаються ті реформи, які я сьогодні презентував», - підкреслив В.Гройсман

Програма Дня реформ присвячена таким питанням:

І. Стан бюджетного забезпечення територіальних громад у завершальний період 2014 року та пропозиції АМУ і Уряду на 2015 рік.  

ІІ.Завдання і шляхи  енергозабезпечення міст в сучасних умовах.

ІІІ. Проблеми міст, пов’язані з кризовою ситуацією на Сході України, та шляхи їх вирішення.

В ході обговорення проблем місцевих бюджетів у поточному році та заходів щодо бюджетної децентралізації на 2015 рік  виступили експерт АМУ з питань бюджету О.Слобожан (презентація), представник Міністерства фінансів України С.Макацарія, Український міський голова П.Козирєв та Львівський міський голова А.Садовий.

У дискусії з питань енергозбереження та проблем опалювального сезону 2014-2015 років виступили з презентаціями:

Також в обговоренні взяв участь Голова Дніпропетровської обласної ради Є.Удод.

З третього питання виступив Голова Державної служби України з питань надзвичайних ситуацій С.Бочковський з презентацією «Заходи Уряду щодо підтримки тимчасових переселенців зі Сходу України до інших регіонів та усунення наслідків військових дій на територіях, звільнених від незаконних збройних формувань».

За підсумками дискусії учасники Х Українського муніципального форуму  ухвалили Звернення до вищих органів державної влади щодо якнайшвидшого вирішення проблемних питань місцевого самоврядування.

Фотогалерея Форуму

Відеосюжет про роботу Х Українського муніципального форуму, підготовлений каналом 24

 

 


18-19 вересня в Одесі проходить Х Український муніципальний форум.

18 вересня День реформ. Програма.

19 вересня День місцевого економічного розвитку. Програма.

Всі новини