22.06.2015
ХІ УКРАЇНСЬКИЙ МУНІЦИПАЛЬНИЙ ФОРУМ
Версія для друкуВерсія для друку

проходив в Одесі 22-24 червня

Звернення, прийняте учасниками Форуму

завантажено ПРЕЗЕНТАЦІЇ 

Цей традиційний щорічний захід слугує майданчиком для обговорення питань та вироблення спільної позиції органів державної влади та Асоціації міст України щодо розвитку місцевого самоврядування, удосконалення законодавчої бази, розв’язання конкретних проблем забезпечення життєдіяльності територіальних громад.

 У роботі Форуму беруть участь близько 250 керівників органів місцевого самоврядування з громад-членів АМУ, народні депутати, представники органів державної влади, проектів міжнародної технічної допомоги, вітчизняні та закордонні експерти.

22 червняу програмі Форуму День ДІАЛОГУ органів місцевого самоврядування з Урядом. Проводиться в рамках проекту USAID «Ініціатива захисту прав та представлення інтересів місцевого самоврядування в Україні» (ДІАЛОГ), який реалізує АМУ.

Відкрив засідання Президент АМУ Криворізький міський голова Ю.Вілкул і надав слово для привітання почесним гостям, серед яких:  В.Гройсман, Голова Верховної Ради України, В.Ковальчук, Перший заступник Глави Адміністрації Президента України, Г.Зубко, Віце-прем’єр-міністр України, М.Саакашвілі, Голова Одеської обласної держадміністрації. Також своїх колег та гостей міста привітав Одеський міський голова,  Г.Труханов.

Тема першої сесії Дня ДІАЛОГу – Впровадження децентралізаційної реформи: практичні аспекти.

Голова Верховної Ради України  В.Гройсман, наголосив, що від успішності впровадження реформи з децентралізації залежить успіх реформ в інших сферах життєдіяльності країни (читати більше). Проблемам об’єднання громад були присвяченні запитання керівників громад до Спікера Парламенту. Насамкінець і він звернувся до залу з запитанням, чи підемо далі спільно шляхом реформ і учасники Форуму висловили готовність.

Перший заступник Глави Адміністрації Президента України В.Ковальчук зачитав Вітальне слово Президента України П.Порошенка та  та сказав: «Перші кроки до децентралізації вже зроблені, але попереду складний шлях. В цих умовах вкрай важливим є проведення заходів, що дозволяють максимально широко обговорити проблеми та пропозиції щодо розвитку українських регіонів». Також він наголосив, що міські голови мають брати активну участь у реформі місцевого самоврядування та децентралізації. Адже саме на них лежить відповідальність за долю людей, які делегували їм представницькі повноваження. 

Голова Одеської облдержадміністрації М.Саакашвілі, виступаючи перед учасниками Форуму, закликав центральну владу ділитися з містами та областями не лише повноваженнями, а й коштами (читати більше).

Голова Верховної Ради України В.Гройсман та Голова Одеської ОДА провели спільний брифінг для ЗМІ.

Відповідаючи на запитання журналістів, В.Гройсман сказав, що прийняття Плану формування громад – це має бути ініціатива громад. М.Саакашвілі наголосив на необхідності популяризації реформи, щоб заручитися підтримкою жителів громад.

Далі перед учасниками Форуму виступив  Віце-прем’єр-міністр України Г.Зубко. Він висловив переконання, що Одеська область після Форуму схвалить Перспективний план формування спроможних громад. Щодо проблем стимулювання сіл до об’єднання, він висловив позицію, що потрібно в селі знайти лідера, який пояснить людям і  про план розвитку, і про ресурси, які отримає об’єднана громада (читати більше). Презентація Г.Зубка "Децентралізація. Стан справ та перспективи впровадження реформи у 2015 році" (завантажити).

 

С.Власенко, Голова Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування зупинився на законодавчому забезпеченні реформ. Зокрема, він висловив своє бачення першочергових кроків, які необхідно здійснити найближчим часом при проведенні реформування. Нагадав про підготовку нової редакції закону про місцеві вибори, повідомив про реєстрацію проекту постанови щодо проведення чергових місцевих виборів 25 жовтня 2015 року, торкнувся окремих аспектів підготовки змін до Конституції України, наголосив на необхідності скасування податків на пенсійні виплати, усунення дискримінації працюючих пенсіонерів, а також поінформував про хід опрацювання у Комітеті проектів законів України «Про державну службу» та «Про службу в органах місцевого самоврядування».

С.Власенко запевнив присутніх, що Комітет був і залишатиметься партнером міст у спільній справі із реформування місцевого самоврядування, підготовки її законодавчої основи з врахуванням пропозицій та законних інтересів територіальних громад.

В обговоренні теми виступили В.Удовиченко, Директор Київського регіонального офісу реформ (презентація) та Карлівський міський голова В.Слєпцов

 

Друга сесія Дня ДІАЛОГу була присвячена обговоренню тем:

  • Фіскальна децентралізація: здобутки та наступні кроки
  • Галузева децентралізація: земля, будівництво та розвиток, адміністративні послуги.

Головував на засіданні Виконавчий директор АМУ М.Пітцик.

Здобуткам та першим результатам децентралізації фінансів присвячена доповідь першого заступника Міністра фінансів І.Уманського. В обговренні виступив Маківський сільський голова А.Кушнір

      

В.Негода, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, виступив перед учасниками Форуму щодо галузевих аспектів децентралізації.

Тернопільський міський голова С.Надал, зокрема, зазначив: «Регіонам не можна давати повноважень, які розгойдують мовні питання, безпеку і оборону, не повинен жодним чином ставитись під сумнів унітарний принцип державності.  Принцип децентралізації має бути універсальним, сприяти самостійному врядуванню кожного міста виходячи з економічних інтересів своїх громадян і власного бачення перспективи розвитку».

До обговорення приєднався Славутський міський голова В.Сидор. В.Негода відповів на запитання міських голів.

Наприкінці роботи Дня ДІАЛОГУ учасники Форуму прийняли Звернення до вищих органів державної влади. У документі висловлено підтримку ініціативам Ради регіонального розвитку при Президентові України щодо необхідності реформування місцевого самоврядування. Також представники місцевого самоврядування визначили проблеми, що потребують якнайскорішого вирішення (після доопрацювання тексту Звернення буде опубліковано).

 

23 червня на Форумі ДЕНЬ МІСЦЕВОЇ ДЕМОКРАТІЇ (перейти)

24 червня на Форумі ДЕНЬ ВЗАЄМОДІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ З ПАРЛАМЕНТОМ (перейти)


ДИВИТИСЯ ФОТОГАЛЕРЕЮ ДНЯ ДІАЛОГУ

Виступ на Форумі Голови Верховної Ради України В.Гройсмана (дивитися відео)

Виступ Голови Одеської облдержадміністрації М.Саакашвілі (дивитися відео)

Учасники ХІ Українського муніципального форуму висловилися за децентралізацію (дивитися відео)


Форум проводиться  22-24 червня 2015 року.

В програмі Форуму:

  • 22 червня 2015 року«День діалогу з Урядом», ПРОГРАМА

Обговорення впровадження децентралізаційної реформи в Україні.

Захід проводиться в рамках проекту USAID ДІАЛОГ. 

  • 23 червня 2015 року«День місцевої демократії», ПРОГРАМА

Дискусія щодо стану, перспектив та практик забезпечення відкритості діяльності органів місцевого самоврядування та ефективної взаємодії з громадськістю.

Захід проводиться в рамках проекту «Партисипативна демократія в Україні», фінансованого МЗС Норвегії.

  • 24 червня 2015 року - «День взаємодії органів місцевого самоврядування з Парламентом», ПРОГРАМА

Презентація та обговорення проекту змін до Конституції України та інструментів взаємодії органів місцевого самоврядування з Верховною Радою України. 

Захід проводиться в рамках проекту USAID RADA. 

Всі новини