30.11.2012
Кінець 2012 року – кінець теплу в оселях?
Версія для друкуВерсія для друку

НАК «Нафтогаз України», використовуючи своє монопольне становище, безпідставно припиняє постачання природного газу для потреб населення

Щотижнево міста в різних регіонах України отримують попередження від облгазів про відключення підприємств теплокомуненерго від постачання природного газу.(НАПРИКЛАД)

Бажання отримання додаткових прибутків переборює здоровий глузд. НАК «Нафтогаз України» безпідставно вимагає від комунальних підприємств сплатити за природний газ, який використовується для потреб населення, за ціною 4700 гривень за 1000 м3, яка майже втричі перевищує тариф, встановлений державною - 1309 гривень за 1000м3. Для цього використовуються такі прийоми:

 

  • занижується у 2-3 рази частка об’єму природного газу, використаного для виробництва теплової енергії, яка споживається населенням та має оцінюватися в 1309 грн. за 1000 м3, під час підписання актів приймання-передачі природного газу;
  • не доводяться взагалі або встановлюються занижені ліміти на використання природного газу на потреби населення з наступним нарахуванням понадлімітних об’ємів природного газу за комерційною ціною 4700 гривень за 1000 м3;
  • не враховуються нормативні технологічні витрати теплової енергії в обсязі природного газу за ціною 1309 гривень за 1000 м3, який використовується для виробництва та реалізації теплової енергії для населення.

Необґрунтовано відмовляючись підписувати акти приймання-передачі природного газу за цінами для населення (1309 гривень за 1000 м3), НАК «Нафтогаз України» штучно збільшує кредиторську заборгованість комунальних підприємств за оплату енергоносіїв. І згодом саме ця заборгованість використовується як засіб тиску на комунальні підприємства.

Разом з тим, відсутність актів приймання-передачі газу, використаного для виробництва теплової енергії що споживається населенням, призводить ще й до виникнення заборгованості по пільгам та субсидіям для населення (від початку опалювального сезону).

До речі: У відповідь на звернення АМУ Прем’єр-міністр України Азаров М.Я. доручив членам Уряду (доручення № 364/4/1-12 від 26.11.2012) провести зустріч з Асоціацією міст України з метою вирішення  критичної ситуації, у якій опинилися комунальні підприємства теплоенергетики. Наразі дата зустрічі не призначена.

 

 

Всі новини