20.03.2012
КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ ВИЗНАВ НЕКОНСТИТУЦІЙНИМИ ПОЛОЖЕННЯ ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ЗАСАДИ ЗАПОБІГАННЯ І ПРОТИДІЇ КОРУПЦІЇ» ЩОДО ЗАБОРОНИ НА ВОЛОДІННЯ КОРПОРАТИВНИМИ ПРАВАМИ
Версія для друкуВерсія для друку

20 березня на офіційному сайті Конституційного Суду України оприлюднено Прес-реліз

про прийняте 13 березня 2012 року Рішення у справі за конституційним поданням 53 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) пункту 2 частини першої статті 7, пункту 2 розділу VIII „Прикінцеві та перехідні положення“ Закону України „Про засади запобігання і протидії корупції“.

 

Резолютивна частина Рішення

1. Визнати таким, що відповідає Конституції України (є конституційним), положення пункту 2 частини першої статті 7 Закону України „Про засади запобігання і протидії корупції“ від 7 квітня 2011 року № 3206–VI, згідно з яким особам, зазначеним у пункті 1 частини першої статті 4 цього закону, забороняється входити до складу органу управління підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку, за винятком встановлення заборони вказаним особам, як вбачається зі змісту цього положення, брати участь у загальних зборах такого підприємства або організації.

 2. Визнати такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення Закону України „Про засади запобігання і протидії корупції“ від 7 квітня 2011 року  № 3206–VI, а саме:

– пункту 2 частини першої статті 7 щодо заборони особам, зазначеним у пункті 1 частини першої статті 4 цього закону, брати участь у загальних зборах підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку;

– пункту 2 розділу VIII „Прикінцеві та перехідні положення“.

 3. Положення Закону України „Про засади запобігання і протидії корупції“ від 7 квітня 2011 року № 3206–VІ, визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

 4. Рішення Конституційного Суду України є обов’язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.

 

Читати Прес-реліз повністю

Читати Рішення Конституційного Суду України № 6-рп/2012 від 13 березня 2012 року 

 

Всі новини