22.10.2012
Лідерські якості в муніципальному врядуванні
Версія для друкуВерсія для друку

обговорили на  фаховій майстерні в Луцьку

19 жовтня 2012 р у Волинському регіональному відділенні АМУ відбулася фахова майстерня для посадовців місцевого самоврядування. Захід відбувся в рамках проекту «Ініціатива захисту прав та представлення інтересів місцевого самоврядування» (ДІАЛОГ), що спільно реалізують USAID та АМУ.  Тема майстерні - «Розвиток особистісних якостей керівника: створення команди та її ефективна робота, лідерські якості в муніципальному врядуванні».

Учасниками заходу стали: міські голови, заступники; начальники управлінь та відділів міських та селищних рад Волинської області.

В ході майстерні були  розглянуті наступні питання:

  • Код етики керівника.
  • Надання якісних послуг громаді через побудову ефективної команди.
  • Лідерські якості в муніципальному врядуванні.
  • Відповідальність за прийнятті рішення.
  • Зарубіжний досвід управління в муніципалітетах.

З привітальним словом відкрила засідання фахової майстерні виконавчий директор Волинського РВ АМУ І.Самойленко, яка звернула увагу присутніх на актуальності проведення фахових майстерень та можливості підвищення кваліфікації працівників органів місцевого самоврядування в рамках Проекту «ДІАЛОГ», а також підкреслила ключову роль лідерів у реформуванні місцевого самоврядування.«Головною передумовою реформування системи місцевого самоврядування в Україні є спроможність місцевих влад ефективно реалізовувати повноваження з метою надання якісніших послуг населенню», - зазначила І. Самойленко.

Координатор проекту «ДІАЛОГ» у Волинській області Б. Самойленконаголосив на важливості таких тренінгових програм для працівників місцевого самоврядування. «Необхідною передумовою ефективного виконання покладених завдань та повноважень місцевого самоврядування є належний професійний рівень посадових осіб, депутатів місцевих рад, сільських, селищних і міських голів. Від ефективності їхньої роботи залежать умови життя мешканців конкретної територіальної громади. Усе це свідчить про вагомість підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації муніципальних службовців для забезпечення сталого місцевого й регіонального розвитку, поліпшення якості соціальних послуг, що надаються громадянам», зазначив Б. Самойленко.

Модератором навчання виступила практикуючий психолог, кандидат психологічних наук, викладач Н. Войтович.

Н. Войтович вважає, щодля сучасного муніципального службовця недостатньо мати необхідні знання в економічній, соціальній та правовій сферах, уміти застосувати їх на практиці. Він також повинен володіти численними управлінськими та комунікативними навичками.

Учасники зазначили, що проведене навчання дозволило не тільки систематизувати власні знання, але й задати собі, як керівнику, важливі запитання, усвідомити відповідальність за управління людськими ресурсами, зрозуміти важливість команди та власного розвитку тощо.

 

 

 

 

 

Всі новини