21.06.2016
М. Пітцик: В рамках «Децентралізаційного марафону» будуть проведені інформаційні заходи в тисячі потенційних об’єднаних громадах
Версія для друкуВерсія для друку

Під час відкриття ХІІ Українського муніципального форуму Виконавчий директор АМУ Мирослав Пітцик презентував акцію «Децентралізаційний марафон», в рамках якої до кінця року будуть проведені інформаційні зустрічі в 1000 потенційних об’єднаних громадах.

«Їхньою метою є стимулювання громад до об’єднання. Будуть надаватися роз’яснення щодо підготовки та проведення об’єднань, консультацій щодо напрацювання необхідних документів, інформування про переваги децентралізації. Ці зустрічі проведуть наші регіональні відділення спільно з регіональними консультантами Асоціації із залученням представників об’єднаних громад, які вже мають позитивний досвід», - зазначив він.

Мирослав Васильович назвав символічні підписи під емблемою марафону Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Г.Зубка, Першого заступника Глави Адміністрації Президента України В.Ковальчука та Голови Асоціації міст України В.Кличка знаком «єднання державної влади та місцевого самоврядування в процесі децентралізаційної реформи заради нашої України».

Спікер також підкреслив, що 2015 рік тепер вже можна оголосити роком, який започаткував децентралізаційні зміни в державі. «Ми отримали нові бюджетні правила гри, контроль над будівництвом, європейські центри надання адміністративних та соціальних послуг. Україна нарешті почала виконувати основні принципи європейської хартії місцевого самоврядування. Головною ж новацією минулого року можна вважати початок формування спроможних територіальних громад шляхом консолідації та об’єднання зусиль сусідніх, більш дрібних.

Цей процес, до речі, йде по всьому світу. В конкуренції за інвестора перевагу має лише сильна, консолідована громада. Тому я хочу попросити наших колег поставитись до процесу формування спроможних громад, як до надважливої справи, яка зможе забезпечити майбутнє нашим громадам, та загалом Україні.

З досвіду минулого року можна упевнено сказати, що лише спільними зусиллями органів місцевого самоврядування, органів державної влади та громадськості можна успішно провести децентралізаційну реформу", - наголосив М. ПІтцик.

Всі новини