21.06.2016
Міністерство фінансів продовжує працювати над реформою міжбюджетних відносин
Версія для друкуВерсія для друку

зазначив заступник Міністра фінансів С.Марченко виступаючи на Форумі

Заступник Міністра фінансів С.Марченко під час виступу наголосив, що Міністерство фінансів продовжує працювати над реформою міжбюджетних відносин, яка забезпечила б реалізацію реальних кроків щодо перерозподілу повноважень на користь регіонів і місцевої влади, децентралізації системи міжбюджетних відносин та стабілізації фінансової системи країни.

Він зазначив, що на сьогоднішній день результати виконання місцевих бюджетів підтверджують позитивні тенденції зростання надходжень. Так, за п’ять місяців 2016 року до загального фонду надійшло 53,9 млрд. грн., що вже складає більше половини від річного обсягу надходжень, затвердженого місцевими радами. Крім цього, забезпечено приріст надходжень по всіх податках, зокрема, майже вполовину – по податку на доходи фізичних осіб та майже на 60% - по платі за землю.

«Зазначені тенденції дають можливість місцевим органам влади забезпечити належне функціонування закладів бюджетної сфери та самостійно вирішувати питання розвитку громад без звернення до центральних органів влади стосовно виділення додаткових коштів з державного бюджету».

С.Марченко також запевнив, що спільними зусиллями в Україні будуть створені спроможні громади, здатні забезпечити належний рівень послуг у сфері освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального господарства тощо.

Всі новини