12.08.2011
Міністерством культури та туризму розроблено проекти нормативно-правових актів
Версія для друкуВерсія для друку

Інформує Аналітичний центр АМУ.

Відсутність нормативно-правових актів про затвердження типових штатних розписів закладів культури комунальної форми власності створюють фінансові та правові проблеми у їх діяльності.

Після засідання Секції з питань культури та мистецтв (7-8 квітня 2011 року у Львові) Міністерству культури України Асоціацією направлений лист (вих. № 5-99 від 28.04.2011) із пропозиціями щодо удосконалення законодавства, у тому числі прискорення розробки і прийняття відповідних нормативно-правових актів про затвердження типових штатних розписів клубних закладів, бібліотек, зоопарків, парків культури та відпочинку.

На сайті Міністерства культури та туризму оприлюднені для громадського обговорення проекти нормативно-правових актів щодо штатів закладів культури, в тому числі:

- орієнтовні типові штатні розписи комунальних театрів музичної комедії (оперети);

- орієнтовні типові штатні розписи комунальних професійних мистецьких колективів та концертних організацій;

- примірні структури та примірні штатні нормативи комунальних бібліотек;

- орієнтовні типові штати музейних закладів державної та комунальної форми власності;

- примірні типові штатні нормативи клубних закладів, центрів народної творчості та інших культурно-освітніх центрів та установ державної та комунальної форми власності.

Асоціацією підготовлено зауваження та пропозиції до вищевказаних проектів, зокрема пропонується передбачити, що рішення про затвердження штатних розписів, внесення до них змін приймаються засновником (місцевою радою) або, за його дорученням, виконавчим органом місцевого самоврядування, до сфери управління якого належить відповідний заклад культури.

Крім того, Міністерством розроблено проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку формування базової мережі закладів культури» (далі по тексту - Порядок), необхідність розробки якого обумовлено статтею 22 Закону України «Про культуру». Проектом Порядку затверджується перелік документів, які подаються для включення до базової мережі закладів культури; затверджується форма довідки  про включення  до переліку базової мережі; визначається інформація, яка має міститись в описі закладів культури та їх типів (бібліотеки, клубні заклади, театри, цирки, філармонії і концертні організації, демонстратори фільмів (кінотеатри), заклади освіти сфери культури, школи естетичного виховання, парки культури і відпочинку).

Всі новини