18.05.2016
Міносвіти та Мінфін співпрацюють над виробленням системного підходу до фінансування ПТУ на 2017 рік
Версія для друкуВерсія для друку

Міносвіти надало відповідь на звернення АМУ та представників закладів ПТО

Міносвіти відповідно до резолюції Віце-прем'єр-міністра України В.Кириленка розглянуло звернення Асоціації міст України (від 22 березня 2016 року), Куп'янської міської ради Харківської області, Дніпропетровської обласної організації Всеукраїнської асоціації працівників професійно-технічної освіти, Державного професійно-технічного навчального закладу "Славутський професійний ліцей", Панютинського професійного аграрного ліцею, Державного навчального закладу "Березанський професійний аграрний ліцей" та ряду інших організацій.

У листі Міносвіти повідомляє, що триває співпраця з Мінфіном щодо вироблення системного підходу до фінансування закладів професійно-технічної освіти, який буде запроваджено у бюджетному законодавстві 2017 року та у новій редакції закону "Про професійну освіту".

За результатами зустрічі Міністрів 23 квітня 2016 року досягнуто домовленості з Мінфіном щодо фінансування ПТО з кількох джерел, зокрема, з державного бюджету за рахунок освітньої субвенції на здобуття учнями ПТНЗ загальної середньої освіти. Державна субвенція має покривати здобуття освіти за гостро дефіцитними професіями, спеціальностями національного значення. Таке фінансування має йти через державне замовлення. У той же час, професійна підготовка за професіями, які використовуються для комунального господарства, для обслуговування місцевої інфраструктури має формуватися шляхом регіонального замовлення, зазначає у листі Міністерство освіти і науки України.

Окрім цього, Міністерство повідомило про виділення додаткових коштів стабілізаційної дотації до обласних бюджетів для спрямування на видатки для професійно-технічної освіти. Детальніше в офіційному листі Міносвіти

Всі новини