09.12.2014
Місцеві бюджети всіх рівнів отримають у 2015 році близько 39 млрд. грн. додаткових надходжень
Версія для друкуВерсія для друку

якщо парламент схвалить зміни до Бюджетного та Податкового кодексів

8 грудня під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Г.Зубка відбулася спеціальна нарада щодо бюджетної децентралізації. У заході взяли участь представники центральних органів виконавчої влади, народних депутатів, асоціацій органів місцевого самоврядування, міських голів. 

Асоціацію міст України представляли Виконавчий директор АМУ М.Пітцик та директор Центру аналізу та розробки законодавства АМУ О.Слобожан. 
Учасники наради розглянули основні положення законопроектів щодо внесення змін до Бюджетного та Податкового кодексів, які дозволять передати на місця більше фінансових ресурсів.
«Наша позиція -  чим більше ресурсів наближено до громад, і  чим більший контроль з боку громадськості, тим ефективніше буде їх використання», - сказав Геннадій Зубко.
 
Головні напрями змін, які мають бути внесені до Бюджетного кодексу – це бюджетна та фінансова самостійність місцевих бюджетів, закріплення за ними стабільних джерел доходів та розширення їх дохідної бази. Також пропонується нова трансфертна політика для посилення відповідальності профільних міністерств за реалізацію державної політики у відповідних галузях (соцзахист, освіта, охорона здоров’я). Децентралізація видаткових повноважень та чіткий розподіл компетенцій, сформований за принципом субсидіарності дозволить громадам самостійно приймати рішення щодо розвитку своїх територій. Також проектами змін передбачаються положення, які стимулюватимуть громади до об’єднання, щоб вони стали більш спроможними і могли вирішувати  свої місцеві проблеми. 
Важливою новацією стане норма, яка  наділяє органи місцевого самоврядування правом самостійно обирати установи - органи Казначейства або банки – для обслуговування коштів бюджету розвитку місцевих бюджетів та власних надходжень бюджетних установ.
Законопроекти про внесення змін до Бюджетного та Податкового кодексів Уряд розгляне сьогодні, 9 грудня. У разі схвалення законопроекти будуть внесеня до Верховної Ради України.
Нагадаємо, вищеописані зміни до бюджетного та податкового законодавства підготовлені за пропозиціями АМУ та за участі експертів Асоціації, які тісно спіпрацюють з Мінрегіоном та Мінфіном. 
Центр аналізу та розробки законодавства АМУ

19 грудня Бюджет на 2015 рік має бути ухвалений не пізніше 26 грудня. Про це заявив Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман у п’ятницю під час зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Сполучених Штатів Америки в України Джефрі Р.Пайєттом. Детальніше


 

17 грудня Прем’єр-міністр України А.Яценюк  у вступному слові сказав: «Стосовно подальшої роботи по бюджету, ще раз хочу нагадати, що ми до вівторка внесемо відповідні проекти законів і переконаний, що Парламент буде конструктивно працювати над тим, щоб їх підтримувати і зайва ліва політична риторика зараз недоцільна».  Джерело 


 

9 грудня на засіданні Уряду Прем'єр-міністр України А. Яценюк представив Програму діяльності Кабінету Міністрів України. У рамках бюджетної децентралізації Уряд, за словами Прем’єр-міністра, передає низку фіскальних і податкових повноважень органам місцевого самоврядування: "Разом із грошима ми передаємо туди відповідальність, тому що права завжди передбачають відповідальність".

Прем'єр-міністр висловив сподівання, що "Парламент підтримає бюджетну децентралізацію, яка запропонована Урядом і вже обговорена з Асоціацією міст і органами місцевого самоврядування. Підкреслюю, що це перший етап - нічого досконалого відразу не буває. Але цей перший етап повинен бути зроблений". Детальніше про Програму діяльності Уряду


9 грудня Голова Верховної Ради України В.Гройсман заявив, що до кінця пленарного тижня народні депутати України мають розглянути і ухвалити Програму діяльності Кабінету Міністрів України, а до завершення поточного року - бюджет на 2015 рік з урахуванням децентралізації. 
 
Всі новини