13.07.2016
МОН розробляє нову Інструкцію з обліку дітей і підлітків шкільного віку
Версія для друкуВерсія для друку

Запрошуємо до обговорення!

Триває до 20 липня 2016 року

12 липня у Міністерстві освіти і науки України відбулось засідання круглого столу під головуванням директора департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Юрія Кононенка. Асоціацію міст України представляла на заході аналітик Центру аналізу та розробки законодавства Людмила Мозгова. Серед учасників обговорення - керівники та працівники департаментів освіти і науки, директори шкіл, представники ЦНАПів, інших центральних органів виконавчої влади.

Головне питання порядку денного - розробка нового механізму обліку дітей і підлітків шкільного віку, що має лягти у зміст нової Інструкції. Нагадаємо, що попередня редакція документу, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 12 квітня 2000 №646, втратила чинність.

Оскільки питання створення реєстру територіальних громад від 4 квітня цього року передано органам місцевого самоврядування, а облік дітей та підлітків шкільного віку теж знаходиться у межах їх компетентності, під час круглого столу обговорювалась можливість спростити механізм, передбачений Інструкцією.

Аналітик АМУ Людмила Мозгова запропонувала алгоритм обліку дітей та підлітків шкільного віку, озвучила проблему обліку тих дітей, які офіційно не зареєстровані або проживають у соціально-неспроможних сім’ях. На думку АМУ, створення у майбутньому єдиної інформаційної бази, захищеної відповідним чином, частково вирішило б це питання. Було проаналізовано також нормативно-правове поле, пов’язане з обліком дітей та підлітків.

У ході засідання висвітлювалися різні аспекти проблем, поряд із тим директором департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Юрієм Кононенком було озвучено офіційну позицію Міністерства освіти і науки України щодо незалучення вчителів під час організації роботи з обліку дітей та підлітків шкільного віку, оскільки це не передбачено їхніми посадовими обов’язками. Окрім того, Ю.Кононенко висловив подяку АМУ за співпрацю та сподівання на активну участь у розробці важливого для органів місцевого самоврядування документа.

На разі триває обговорення змісту попереднього документу: 

Запрошуємо органи місцевого самоврядування долучитись до обговорення. Пропозиції просимо надсилати в АМУ до 20 липня 2016 року на електронну адресу: mozgova@auc.org.ua

 

Центр аналізу та розробки законодавства

Всі новини