04.07.2016
М.Пітцик: «Формуючи спроможні громади ми повністю змінюємо систему управління в державі – від адміністративно-командної, яка дісталася у спадок від СРСР, на демократичну, за якою сьогодні живе вся Європа»
Версія для друкуВерсія для друку

1 липня відбулася селекторна нарада з заступниками голів ОДА, координаторами регіональних офісів реформ та представниками Асоціації міст України з актуальних питань організації заходів щодо децентралізації та реформування місцевого самоврядування.

Виконавчий директор АМУ М.Пітцик у вступному слові, зокрема, сказав: «Наступного року виповнюється 20 років, відколи Україна ратифікувала Європейську хартію місцевого самоврядування. Цим рішенням наша країна зобов’язалася імплементувати положення цього документу у наше законодавство. І багато років ми намагалися це зробили. Приємно констатувати, що теперішній склад Уряду у минулому році прийнявши Концепцію реформування місцевого самоврядування, зробив важливий реальний крок на цьому шляху. Від імені АМУ я дякую Уряду за підтримку та розуміння важливості для України цього документу».

Далі він наголосив: «Минулого року Асоціація міст України спільно з Урядом спробували зрушити з місця формування спроможних громад. А це один з двох головних принципів Європейської хартії – право і спроможність громад. Право прописане в законодавстві, потрібно формувати спроможність. Минулого року ми попрацювали успішно – було створено близько 200 громад, з яких у 159 було проведено перші вибори. Сьогодні цей процес триває – ми вже маємо 172 об’єднані громади. Отже, ми мусимо цю справу продовжити і завершити».

М.Пітцик підкреслив: «Формуючи спроможні громади ми повністю змінюємо систему управління в державі – від адміністративно-командної, яка дісталася у спадок від СРСР, на демократичну, за якою сьогодні живе вся Європа».

Виконавчий директор АМУ нагадав, що з метою активізації процесу об’єднання громад Асоціація вийшла з ініціативою провести Всеукраїнську акцію «Децентралізаційний марафон». Її підтримали Віце-прем’єр-міністр Г.Зубко, Перший заступник Глави Адміністрації Президента України  В.Ковальчук та Голова Асоціації міст України Київський міський голова В.Кличко. Таким чином продемонстровано політичну волю різних гілок влади до реформування держави. До кінця року в рамках акції проводитимуться виїзні заходи. Щомісяця об’єднання ініціюватимуть по всій країні близько 150 громад – це не так багато, на кожну область приблизно  по сім громад. Виконавчі дирекції АМУ створили офіси з впровадження реформ та розробили потижневі, помісячні плани.

Далі М.Пітцик звернувся до керівництва обласних державних адміністрацій з проханням підтримати акцію. АМУ контролюватиме виконання цього плану, сказав він, -  оскільки йде певний супротив, тому прохання до голів ОДА: не залишатися осторонь, а допомогти зменшити цей супротив та сприяти заходам в громадах.

На завершення виконавчий директор АМУ висловив переконання, що спільними зусиллями справа формування спроможних громад буде завершена.

Перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В Негода, який головував на селекторній нараді, сказав, що Мінрегіон цю ініціативу Асоціації підтримує і просить обласні адміністрації дати команду на районний рівень  - «якщо не можуть допомогти, то хоча б не заважати». 

 

Відео наради доступно за посиланням

Всі новини