22.06.2016
М.Пітцик: «Сьогодні у місцевого самоврядування дві місії: захист України та економічний розвиток»
Версія для друкуВерсія для друку

«Ми, як держава, приречені провести децентралізаційну реформу. Сьогодні маємо дві місії місцевого самоврядування", - сказав Виконавчий директор АМУ М.Пітцик, виступаючи на Дні місцевого економічного розвитку.

«Перша місія – це захист України як унітарної держави. Гарним прикладом реалізації такого завдання може бути Швейцарія. Вона була утворена з частин Італії, Франції та Німеччини як конфедерація. Завдяки утвердженню принципів місцевого самоврядування сьогодні це сильна унітарна країна. Так, швейцарська сільська громада може видавати навіть громадянство. Нині перед Україною стоять великі виклики, зокрема, збереження цілісності. Зупинити роздроблення нашої країни зможе тільки спроможне місцеве самоврядування.

Другою місією муніципалітетів є економічний розвиток. У світі відомо дві технології: вільні економічні зони та місцеве самоврядування. Остання є запорукою успіху європейських та, зокрема, скандинавських країн. Ці країни зараз такі потужні через те, що свого часу включили в економічний розвиток всіх громадян.

Для того, щоб громади змогли боротися за інвестора, вони повинні бути спроможними у всіх напрямках: майновому, фінансовому, інтелектуальному, тощо. Саме для формування таких спроможних громад ми і дали старт акції "Децентралізаційний марафон". Прошу активно включитись в процес формування спроможних громад. Ви також маєте самі зустрічатися з бізнесом і допомагати йому розвиватись на території вашої громади», - резюмував Виконавчий директор Асоціації міст України.

 

Всі новини